Příčina je poměrně jasná. Cestu k branám koupališť lidi našli hlavně díky dlouhodobě tropickému počasí.

„Celkově považujeme tuto letní sezonu za jednu z těch úspěšných. Během dvou uplynulých měsíců návštěvnost venkovního koupaliště vůbec poprvé od rekonstrukce převýšila návštěvnost krytého bazénu," uvedla vedoucí Plovárny Hranice Iva Macurová.

V červenci na hranické koupaliště zavítalo 12 208 návštěvníků, v srpnu už byla přítomnost koupajících se lidí slabší. Za druhý prázdninový měsíc se do areálu odhodlalo 8 148 zájemců.

„Hlavně ve druhé polovině srpna už počasí nebylo tak tropické jako v červenci. Lidem se možná po těch tropech zdálo dvacet pět stupňů málo. Navíc bylo i dost větrno. Návštěvnost koupaliště se samozřejmě vždy odvíjí od počasí," dodala Iva Macurová.

Letní koupaliště v Hranicích se pro letošní sezonu uzavřelo poslední týden v srpnu. Udržovat chod venkovního areálu by se podle slov vedení zařízení vzhledem k vynaloženým nákladům už nevyplatilo.

Pokud počasí nastaví vlídnou tvář, mohlo by koupaliště v Hranicích lámat návštěvnické rekordy i za rok.

Už letos na přelomu září a října by se totiž měla instalovat větší venkovní skluzavka. Takové letní lákadlo v Hranicích doposud chybělo.

V Soběchlebích bylo letní koupaliště zpravidla otevřeno devět hodin denně. I v této obci hodnotí uplynulou sezonu ve světlých barvách.

„Letošní sezona byla z hlediska návštěvnosti určitě úspěšnější než předcházející roky. Přisuzujeme to právě krásnému počasí," uvedla ve zkratce Karla Nevyjelová, pracovnice obecního úřadu.