Nová vodní plocha po šestnácti letech nahrazuje nevzhlednou „díru“ po starém plaveckém bazénu. Dříve se uvažovalo i o jejím zavezení hlínou. Radnice se ale nakonec rozhodla vyhovět přání místních lidí a koupaliště rozšířit.

„Ročně sem totiž v průměru zavítá třicet tisíc návštěvníků a postupně jsme tak naráželi na kapacitní možnosti areálu,“ vysvětlil starosta města Robert Stržínek.

Valašské Meziříčí
V Meziříčí startují plošné opravy silnic, omezí motoristy i hromadnou dopravu

Město počítá s tím, že pokud se nevyskytnout neočekávané komplikace, moderní bazén vyzkouší první návštěvníci už v červnu.

„Aktuálně čekáme na vydání kolaudačního rozhodnutí. Poté už nebude nic bránit tomu, aby zde koupací sezona začala naplno,“ řekl starosta.

Bazén si podle něj užije mládež a v relaxační zóně také starší generace. Nová nerezová vana má hloubku 1,2 metru a plochu 800 metrů čtverečních. Součástí bazénu je i šestnáctimetrová skluzavka, 75 metrů dlouhý tobogán nebo lehátka a sedátka s perličkou. „Velkou výhodou je tepelná přípojka pro ohřev vody v bazénu,“ doplnil Stržínek.

Stavební práce, jejichž součástí je také rekonstrukce hlavního vstupu na koupaliště, si vyžádaly 60 milionů korun bez DPH.

Koupaliště ve Valašském Meziříčí provozuje městská společnost ST Servis. Podle její jednatelky Miroslavy Wrzecké se díky novému bazénu zvýší celková kapacita bazénů v areálu ze současných 320 na 580 osob a denní kapacita celého areálu z původních 1 600 na 2 300 návštěvníků. „Počítáme také s tím, že tepelná přípojka přispěje k prodloužení koupací sezony,“ doplnila Wrzecká.

Na meziříčském městském koupališti jsou vedle nyní dokončovaného bazénu tři další vodní plochy: plavecký bazén s šesti drahami a plochou 375 m2, rekreační s plochou 585 m2 a dětské brouzdaliště s plochou 100 m2.