Přestože podle kalendáře začalo léto už tento víkend, lidé zatím příliš mnoho času sluněním a pobytem u vody nestrávili. Někteří provozovatelé se kvůli mizernému počasí snaží pro návštěvníky plaveckých areálů vymyslet náhradní program.

„Počasí nám letos sezonu hodně komplikuje. Každé ráno zvažujeme, jestli vůbec venkovní bazén otevřít nebo ne, protože se honí mraky. Jedinou výhodou je, že když začne nečekaně pršet, můžou si jít lidé zaplavat do krytého bazénu,“ řekla zástupkyně vedoucí plaveckého areálu v Přerově Pavla Domanská.

Přerovský bazén je sice z ulice Brabansko otevřený už od konce května, lidé si ale zatím pobytu na travnatém plácku moc neužili.

„Venkovní areál byl do této doby otevřený pouze ve středu a ve čtvrtek odpoledne od 14 hodin. Plný provoz zahájíme až od příští soboty,“ upřesnil ředitel provozovatelské společnosti Teplo Jaroslav Klvač.

Podle něj jsou předpovědi meteorologů na letošní léto pesimistické. „Jen v červnu už se vystřídaly čtyři frontální změny. Měsíc červen přitom většinou bývá velmi stabilní a loni touto dobou už bylo hodně teplo,“ poznamenal ředitel.

Snad nejvíce letos doplatili na rozmary počasí provozovatelé nově otevřeného venkovního koupaliště v Hranicích. „Moc jsme si to neužili. Když se koupaliště otevíralo, lilo jako z konve. Ani teď to nevypadá nijak růžově,“ řekla vedoucí hranického bazénu Iva Macurová.

Podle ní navíc návštěvníci, kteří zavítají na venkovní bazén, ještě letos nemohou volně přecházet na krytý. „Když je venku zima a není počasí na koupání, mohou si u nás lidé alespoň zahrát beach volejbal na novém hřišti a zasportovat si,“ nabídla náhradní řešení.

Prázdnotou zatím zeje i koupaliště v nedalekých Penčicích. „Chtěli jsme otevřít venkovní bazén už o víkendu, budeme ale muset zahájení sezony o týden odložit. Snad se počasí příští týden umoudří,“ doufala včera zástupkyně vedoucí plaveckého areálu v Přerově Pavla Domanská.

Nešťastní kvůli nevyzpytatelnému počasí jsou i návštěvníci přírodních areálů v regionu. „Loni touto dobou jsme se už dávno koupali. Teď vždycky dětem naslibujeme, že půjdeme k vodě, a než si všechno nabalíme, začne pršet. Na počasí se letos nedá v ničem spolehnout,“ poznamenala Magdalena Coufalová, která s rodinou pravidelně navštěvuje osecký Jadran.