Přerovská nemocnice totiž plánuje, že přemístí stávající rehabilitační oddělení do nových prostor a budova v areálu nemocnice, která je v majetku města, tak osiří. Městu by tak spadl do klína další objekt, pro který bude muset hledat využití.

Přerovští konšelé si přitom už nyní lámou hlavu, co s objektem Chemoprojektu, armádní budovou v Čechově ulici naproti Prioru nebo bývalou ubytovnou v Bayerově ulici. Ty všechny totiž získalo město do svého majetku a stále leží ladem.

„Přemístění rehabilitace bude předmětem studie, která stanoví míru přínosu a nákladovosti tohoto řešení,“ informoval o záměrech nový ředitel přerovské nemocnice Roman Gavanda. Podle náměstkyně přerovského primátora Eleny Grambličkové (ODS) město ještě čekají složitá jednání.

„Objekt se totiž nachází na pozemku, který patří kraji. Budeme tedy žádat o převedení parcel pod budovou a v jejím nejbližším okolí do našeho majetku,“ řekla náměstkyně primátora.

Ta si podle svých vlastních slov nedělá velké iluze, že by se městu pozemky podařilo získat bezúplatně. „Věřím ale, že se se zástupci kraje nakonec nějak domluvíme. Už proto, že jsme krajskému zařízení v minulosti umožnili pronájem objektu za symbolickou částku,“ poznamenala Grambličková, která doufá, že jednání s krajem proběhnou hladce.

„Dá se očekávat, že převod majetku nebude otázkou několika týdnů nebo měsíců. Máme s nemocnicí smlouvu na dobu neurčitou a minimálně rok se zde bude rehabilitační oddělení ještě provozovat,“ nastínila.

Cena objektu se odhaduje na zhruba šestnáct milionů korun. „Já osobně se přikláním k variantě, aby se budova prodala,“ reagovala náměstkyně primátora na dotaz, co bude z objektem dál.

Město v minulosti získalo do svého vlastnictví několik objektů, pro které nyní marně hledá využití. Kvůli snaze o zachování historické památky koupilo za dvacet dva milionů budovu Chemoprojektu v ulici Trávník.

Ve svém majetku má i bývalou ubytovnu v Bayerově ulici, kterou získalo směnou za hotel Strojař. Bezúplatným převodem získali radní od státu rovněž armádní budovu v Čechově ulici, kde v minulosti sídlila posádková správa. Od armády získalo v nedávné době i rozlehlý areál Želátovských kasáren.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika