„Hlavním kritériem pro klienty momentálně není velikost bytu, ale spíše cena,“ uvedl vedoucí pobočky M&M Reality Jiří Dostál.

Ceny menších nezařízených bytů se podle něj v Hranicích pohybují v rozmezí od šesti set tisíc do osmi set tisíc korun.

„Jedná se o velikost dva plus jedna nebo menší tři plus jedna,“ doplnil Dostál. Poslední dobou jsou právě nezařízené prostory daleko populárnější a oblíbenější než zařízené.

„Každý raději zaplatí menší částku a potom si přidá nějakých dvě stě tisíc při rekonstrukci a zařídí si vše podle svého. Pokaždé se jim totiž zařízený byt například s kachličkami a kuchyní nelíbí a není podle jejich představ,“ dodal Jiří Dostál.

Podobnou zkušenost mají v další hranické realitní kanceláři Remax. I zde zaznamenávají větší poptávku po menších bytech, jakou jsou dva plus jedna.

„Teprve poté následují větší. Lidi samozřejmě hodně zajímá i cena,“ řekl ředitel hranické kanceláře Jiří Sypták.

Pokud by byl zájemce o větší byt, dá se v Hranicích pořídit rekonstruovaný čtyři plus jedna přibližně za jeden a půl milionu.

Cena a velikost ale nejsou jediným kritériem, podle kterého se lidé z Hranic a okolí rozhodují, kde budou bydlet. Důležitá je i lokalita, kde se byt nachází.

„Lokalita je po ceně zajímá nejvíce. Na prvních místech zájmu a oblíbenosti jsou ulice třída 1. máje, ulice Galašova a Na Hrázi,“ uvedl Dostál.

Na opačné straně zájmu jsou ulice Nová a Hromůvka.

„Když jsem sháněla byt, byla pro mě lokalita hodně důležitá. Přiznám se, že v Nové ulici bych určitě bydlet nechtěla,“ souhlasila s ním sedmatřicetiletá Lucie Tomíčková.

Realitní trh se v Hranicích po určitém útlumu opět rozběhl a nabídka bytů je tak pro zájemce v současných dnech rozsáhlá a zajímavá. Záleží jen na každém jedinci, zda zvolí velký, či malý, drahý, nebo levnější, opravený, anebo si veškeré úpravy raději udělá sám.