Jedno z nádvoří obsadili mistři černého cechu, kteří před zraky přítomných celou noc tvořili společné monumentální dílo.

Na Noční kování se přijely podívat desítky lidí, které spolu se skupinou kovářů a přátel zároveň, přivítal kastelán hradu Jan Lauro.

„Letos jsme se rozhodli přijít s něčím novým a doufáme, že se tato tradice udrží. To, co dnes kováři vytvoří budou moci všichni obdivovat přímo tady na hradě už zítra,“ řekl.

Kromě síly a zručnosti desítky kovářů zaujala návštěvníky i ohňová show, která celou akci zahájila a vzbudila velké nadšení. „Jsem rád, že jsme s rodinou vyrazili dnes právě sem. Pokud se bude něco podobného konat i příští rok, určitě si to nenecháme ujít,“ vylíčil jeden z návštěvníků magické noci Lukáš Kuba.

Kováři se tento rok rozhodli, že společnými silami ukovají monumentální hřeb. „Výchozí materiál je jeden a půl metru dlouhý, délka jednoho hrotu je pak čtyřicet milimetrů. Hřeb bude mít výšku dospělého člověka,“ popsal Lauro. Výsledek společné práce kovářů na hradě slavnostně odhalí v neděli hodinu po poledni.