Vlaky nabraly více než hodinová zpoždění a problémy měli i fanoušci, kteří se chtěli dopravit do Ostravy na Mistrovství světa v ledním hokeji. Podle policie se škoda vyšplhala na 700 tisíc korun a dosud neznámému pachateli hrozí několikaleté vězení.

Komplikace na trati u Prosenic nastaly v sobotu kolem poledne. Díky rychlému zásahu Správy železnic se ale podařilo částečně obnovit provoz alespoň na jedné koleji.

Ilustrační fotka
V Jezernici vybuchl sklep rodinného domu. Dvě ženy se zranily

„Kolem poledne došlo k poškození sběrače hnacího vozidla na lokomotivě, a tím bylo poškozeno také trakční vedení. Provoz byl obnoven s omezením o půl druhé odpoledne,“ popsal mluvčí Správy železnic Martin Kavka.

Zpoždění nabraly všechny spoje, a to od desítek minut až po dvě hodiny.

„Dopad to mělo bohužel i na vlaky, kterými mířili hokejoví fanoušci na druhý den světového šampionátu v Praze a Ostravě. Speciální hokejové Pendolino ale dorazilo do pražské Libně a fanoušci stihli naprostou většinu programu,“ informovaly České dráha na síti X.

Provoz na hlavním koridoru mezi Přerovem a Ostravou musel být pozastaven a k jeho plnému obnovení došlo až ve večerních hodinách.

Senior naletěl podvodníkovi na internetu
Policie v Přerově řeší podvody na internetu. Mezi okradenými je i 85letý senior

„Kriminalisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení a krádeže. V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody na jeden rok až šest let nebo peněžitý trest,“ uvedla krajská policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Neznámý zloděj odcizil na železniční trati u Prosenic z trakčních podpěr dva kotevní nástavce trolejového drátu o průměru 9 milimetrů, každý o délce padesáti metrů.

„V důsledku toho došlo na jedné z kolejí k prověšení sestavy trakčního vedení s následným poškozením projíždějící lokomotivy nákladní vlakové soupravy,“ upřesnila policejní mluvčí.