U lomu v Opatovicích přišel jeden muž o batůžek, u lomu v Olšovci a ve Výklekách vykradli zloději zaparkovaná auta.

Policisté radí: Buďte obezřetní. „U lomu v Opatovicích odcizil minulé úterý zloděj volně odložený batoh. Majitel v něm měl mobilní telefon, náramek, prstýnky, platební kartu a MP3 přehrávač,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Poškozenému muži tak vznikla škoda 4 tisíce korun. K další krádeži došlo ještě tentýž den na parkovišti u lomu v Olšovci. Zloděj si vzal na mušku zaparkované auto.

„Vylomil zámek u dveří vozu Citroen a ze zadního sedadla vzal tašku s osobními věcmi a hygienickými potřebami,“ popsala další případ Sedláčková.

Z igelitové tašky pak sebral ledvinku s klíči, kosmetiku, mobil, osobní doklady a elektronickou kartu řidiče. Majitel přišel i o karty s čísly bankovního účtu a hotovost 4 tisíce korun. Pachatel mu tak způsobil škodu celkem 24 tisíc korun.

Hned následující den vykradli zloději auto zaparkované u lomu ve Výklekách. Pachatel vypáčil zámek u dveří do vozu Fabia, odstaveného na příjezdové cestě v blízkosti lomu.

„Odcizil z něj autorádio s panelem, mobilní telefon, batoh s oblečením a 500 korun. Řidiči sebral i doklady od auta,“ shrnula Sedláčková.

Celkové škody dosáhly téměř 9 tisíc korun. Policisté v této souvislosti radí lidem, aby byli obezřetní a dávali si na své věci pozor.

„Ideální by bylo, kdyby si s sebou na koupaliště cennosti a peníze vůbec nebrali. Pokud si už ale věci odloží na dece, neměli by je nechávat bez dozoru, ale poprosit třeba známé, ať jim je pohlídají,“ řekla mluvčí.

Na klasických koupalištích mají podle jejích slov návštěvníci využít možnosti uložení věcí do bezpečnostních schránek. Jen tak totiž zabrání jejich odcizení.