Čtenáři, kteří knihu ve své knihovničce stále nemají, však nemusejí smutnit. V současné době totiž vyšel i její dotisk.

S kladnými reakcemi veřejnosti je spokojený jak autor Ladislav Janda, tak i Jiří Nebeský z nakladatelství Tichý typ, které titul vydalo.

„Ano, zájem veřejnosti o knížku mě překvapil. Očekával jsem, že se prodá kolem dvou set kusů, ale prodaly se jich asi čtyři stovky, dalších sto se pak rozdalo," uvedl vydavatel, historik i spisovatel Jiří Nebeský.

Přestože s tak pozitivními reakcemi příliš nepočítal, předpoklady pro dobrý odbyt byly dány předem.

„Pan Janda píše poutavě, navíc kniha pojednává o době, kterou si řada lidí ještě pamatuje. Knížka má navíc spád a dobré vyznění. Myslím, že celkově se jedná podařené dílo," dodal Jiří Nebeský.

Srovnání tohoto titulu s jinými publikacemi, na kterých se vydavatel podílí, je ale prý velmi těžké.

„Hranice na starých fotografiích, což je kniha, na které jsem pracoval dříve, se prodávaly ještě lépe. Odborné sborníky jsou zase určeny zcela jiné skupině čtenářů a přirozeně se prodávají mnohem hůře," dodal s tím, že na úspěchu knihy Krásná řeka Bečva se podepsala také její nízká cena.

„Díky různým grantům a firmám, které na knížku přispěly, je možné ji prodávat za sto padesát korun. Přitom výrobní cena knížky je vyšší," doplnil vydavatel.

Ladislav Janda se svou knihou Krásna řeka Bečva a jiné hranické vzpomínkyUvažuje o pokračování

Pro autora knihy Ladislava Jandu je úspěch Krásné řeky Bečvy mezi čtenáři impulzem k další práci. Dokonce uvažuje o jejím pokračování.

„Ano, možná vyjde druhá Bečva. V knize bych chtěl upozornit i na fakt, že se pořád nic neděje pro to, aby se Bečva pročistila. Hodně už toho pamatuju a bylo by mi líto, kdyby měla velká voda zase zničit hranický park, který se teď tak krásně opravil," uvedl už třiaosmdesátiletý autor.

Pokračování titulu by chtěl stihnout už v příštím roce.