Neuvěřitelný nárůst kriminality za poslední týdny v městysi je momentálně jistě nejfrekventova­nějším tématem mezi tamními obyvateli. V klidu pochopitelně není ani vedení radnice. Ta nyní nabádá občany k opatrnosti a zvláštní pozornosti při zabezpečování svého majetku.

„Úřad městyse Hustopeče nad Bečvou upozorňuje občany, že v posledních dnech v našem městysi rapidně narostla trestná činnost, a to vloupání do rodinných domů a automobilů," stojí mimo jiné na internetových stránkách.

Překvapený tajemník

Nad neutuchajícími případy kriminality, které měly s mnoha tisícovou škodou pokrčování také v noci ze soboty na neděli, kroutí hlavou i tajemník městyse Václav Vomáčka. Možná o to víc, že právě Hustopeče dříve mezi obce s častějšími případy kriminality rozhodně nepatřily.

„Nedokážu si to vysvětlit. Nevím, z jakého důvodu k tomu právě v posledních týdnech dochází. Policie nám žádné informace nedává, v rámci vyšetřování by to asi bylo kontraproduktivní. Vše je ale nyní právě v rukou policie, až potom z toho můžeme vyvozovat nějaké závěry," konstatoval.

Policie zatím mlčí

Samotná policie je v současné době skoupá na slovo. V souvislosti s vyšetřováním jednotlivých případů nechce žádné podrobnosti zveřejňovat.

„Můžu jen říci, že policie po pachatelích intenzivně pátrá a na případech pracuje. Další detaily sdělovat nemůžeme," potvrdila policejní mluvčí Irena Urbánková.

Hustopečská radnice pak podle slov tajemníka kromě uvedené výzvy s událostmi příliš dělat nemůže.

„Samozřejmě nás to netěší, ale je to opravdu věcí konkrétních občanů a policie. Doufejme, že se jí podaří lupiče dopadnout a pošle je tam, kam patří," přeje si Václav Vomáčka.

Rozum zůstává stát už nad chováním stále neznámého člověka, který na začátku prosince poškodil vánoční strom na náměstí brzy poté, co byl jehličnan ozdobený.

„To bych ale do spojitosti nedával. To, co se děje v posledních týdnech, je kriminalita na jiné úrovni. Dokazují to také škody, které po ní zůstávají," uzavřel tajemník městyse.