Zrcadlo usnadňuje výjezd těm řidičům, kteří při výjezdu z Palackého ulice zastaví na značce „Stůj, dej přednost v jízdě“ a vyjíždějí směrem nahoru k nemocnici.

Přestože bylo na protější sloup veřejného osvětlení instalováno spolu se značkou omezující rychlost na čtyřicet kilometrů v hodině teprve nedávno, mnozí si na něj už zvykli.

Vyjet z Hromůvky bylo několik týdnu o mnoho těžší, neboť rozbité zrcadlo značně zkreslovalo skutečnou dopravní situaci a vozidla v něm šla lehce přehlédnout. „Oprava stála včetně prací 7900 korun,“ informoval mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Město nechalo zrcadlo opravit na základě pátečního podnětu Hranického deníku, který zároveň upozornil na chybějící značku „Přechod pro chodce“ ve stejné lokalitě.

Vandalové ji ulomili a odhodili o kousek dál ve sněhu ve směru od gymnázia k nemocnici. Podle pravidel silničního provozu tak přechod úplně ztratil svůj smysl.

„Svislé dopravní značení je povinné. Jen zebra nakreslená na cestě rozhodně nestačí. Pokud tam značka není, jde o vadu, která navozuje stav, jako by tam žádný přechod nebyl,“ vyjádřil se dopravní expert z firmy Expertas Stanislav Huml.

Naštěstí i tento nedostatek byl již v úterý napraven a chodci tak mají oficiální místo, kudy mohou poměrně frekventovanou cestu přejít.