Klub juda a účelové sebeobrany (KJUS) začne s tréninky jako tradičně až po prázdninách.

„Dříve nemáme k dispozici tělocvičnu,“ zdůvodnil to trenér Zdeněk Navrátil a podobně je na tom i druhý hranický oddíl, Judo Femax Engineering (JFE) Hranice, který vede Olga Chytrá.

„Letos začneme v druhé zářijové úterý,“ upřesnila.

Zatímco KJUS chce nové členy nabrat hned v průběhu prvního měsíce a věří, že se mu to podaří, JFE počítá s tím, že budou do oddílu přicházet další děti od pěti let věku v průběhu celého roku.

Tréninky budou mívat dvakrát týdně v tělocvičně na Základní škole Struhlovsko.

„Naši nejmenší trénují na Základní škole 1. máje a ti starší pak v tělocvičně Střední průmyslové školy,“ zmínil se ještě Navrátil z konkurenčního judistického oddílu.

Děvčata, ale i chlapci, kteří se zhlédli v mažoretkovém sportu, budou mít v Hranicích od září také na výběr hned z několika možností. Oddíl Poupata přijímá letos do svých řad zájemce ročníků 2004 a 2005 pro přípravku a sedmi až desetileté děti do již hotové formace.

„Kdo bude mít zájem, může se na nás přijít podívat na trénink. Budeme ho mívat každé pondělí a čtvrtek v tělocvičně na ZŠ Nová od sedmnácti do osmnácti hodin,“ pozvala všechny trenérka Jana Sámelová.

Mažoretky budou nabírat v září

Mažoretky Šance a Minišance budou letos přijímat nové členy ročníků 1997 až 2005. Dokonce už i znají termíny jejich náboru. Bude se konat 6. a 13. září od 16.30 hodin v tělocvičně na ZŠ 1. máje.

„Všichni, kdo budou mít zájem, u nás určitě najdou uplatnění. I kdyby to znamenalo, že bychom založili další oddíl,“ ujistila trenérka Marcela Synková.

Sedmiletí hoši, kteří se umějí otáčet po hřišti s kopačákem, dostanou šanci zapsat se do fotbalového oddílu SK Hranice už 17. srpna v 15.30 hodin na hranickém stadionu.

Pokud budou hodně talentovaní, vezmou je trenéři pod svá křídla už v šesti letech. Po trávě se pak budou prohánět v závislosti na věku dvakrát až čtyřikrát týdně.

Novinky v DDM

Dům dětí a mládeže zveřejní každým dnem na svých webových stránkách seznam kroužků na nadcházející školní rok. Už teď se ale mohou těšit na novinky milovníci výtvarných technik.

„V novém kroužku Výtvarka budou moci pracovat s enkaustickými vosky, které se zažehlují a tím se vytvářejí obrázky. Další novou technikou bude fussing, tedy spékání skla v mikrovlnné troubě a pak také filcování a výroba předmětů z křišťálové pryskyřice,“ prozradila Lenka Fedorová.

V plánu je také nový kroužek pedigování, o které bylo v minulém školním roce na kurzech velký zájem. Ten bude určen, stejně jako řada jiných zájmových koružků, nejen dětem, ale i dospělým. Zapsat se mohou přijít do 13. září.