Nechyběly ani papriky, rajčata, brambory, dýně, hrozny a dokonce i houby. Výstava podzimních plodů byla zpestřena zdařilými výtvarnými a rukodělnými pracemi dětí místní mateřské školy.

„Tato výstava má v naší obci mnohaletou tradici. Dá se říct, že jde o oblíbenou kulturní akci, do které se se svými výpěstky zapojuje celá řada místních i přespolních obyvatel. Je pravdou, že letošní ročník je na vystavované exponáty obzvlášť bohatý a je to dáno letošní dobrou úrodou. Jsou zde zastoupeny známé i méně známé odrůdy. Letošní novinkou je ukázka křížence jablka-hrušky,“ řekl František Kopecký z místní pořádající organizace Českého svazu zahrádkářů.

Podzimní atmosféru navodily v sále místního kulturního domu práce místních dětí. Ty ke svým výtvorům použily výhradně přírodniny. Na obrázcích se tak objevily zvířátka z podzimně zbarveného listí, otisk brambory, papírový draci, kaštanové housenky a další.

„Na podzimní výstavu chodíme každý rok. Letos jsme přispěli výrobkem z přírodnin, který jsme zhotovili s dcerkou v rámci výtvarných dílniček pořádaných mateřskou školou,“ svěřila se jedna z návštěvnic Michaela Turečková.

Po loňské úspěšné premiéře se i letos konala soutěžní ochutnávka ovocných pálenek nazvaná Rakošt. Tentokrát se sešlo zhruba dvacet vzorků. Šlo o destiláty z trnek, jablek, třešní, višní a dalších druhů ovoce.

Vzorky hodnotili účastníci soutěže. Vítězem letošního ročníku se stala s trnkovou slivovicí Alena Perutková z Rakova.

autor: Dagmar Rozkošná