„Kurz je určen pro děti od 6 do 11 let. V tomto věku se děti vyvíjejí, a tak je zapotřebí, aby hubly bezpečně. Proto nejde ani tak o to, aby výrazně snížily váhu, ale spíše aby se růst jejich hmotnosti zastavil,“ vysvětlila lektorka kurzu Anna Stojanová ze Zdravotního ústavu v Olomouci.

Kurz se skládá z deseti lekcí a je určen také pro rodiče dětí s nadváhou. Je totiž nutné, aby jim právě oni v jejich úsilí pomáhali. „Dítě samo může jen stěží ovlivnit skladbu jídelníčku, proto je důležité, aby se do kurzu zapojili jejich rodiče a třeba i prarodiče,“ doplnila Anna Stojanová.

Účastníci kurzu se budou scházet vždy každou středu v budově Střední pedagogické školy v Přerově. Každá lekce je složena z teoretické části a cvičení. Po celou dobu kurzu provází děti skřítek Bumbrlínek. Ten se stejně jako ony bude pokoušet hubnout.

Zábavnou formou si účastníci kurzu osvojí správné stravovací návyky, naučí se rozdělovat potraviny podle energetické hodnoty a připravit si jídelníček správně a pestře na základě takzvané potravinové pyramidy. Kurz snižování nadváhy pořádá zdravotní ústav už potřetí.

„Z minulých ročníků vyplynula skutečnost, že děti nejsou zvyklé například snídat a jíst ovoce a zeleninu. Jejich celodenní strava se často skládá ze sladkostí a smažených pokrmů z rychlých občerstvení,“ informovala Anna Stojanová.

Kurz je pro zájemce bezplatný. Projekt finančně podpořilo město Přerov. Zájemci o dětský redukční kurz se mohou přihlásit v Centru veřejného zdraví – poradna zdraví, Bayerova ulice 3, Přerov.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika