Ani dva dny po pohřbu neutichly mezi místními lidmi emoce a velkolepé rozloučení se známým zpěvákem v Městském domě je stále tématem číslo jedna. Místní lidé tvrdí, že tak velkolepý smuteční obřad v životě nezažili, což potvrzuje i mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

„Ve svém životě jsem nic takového neviděl. S Pavlem Novákem se přišly rozloučit asi čtyři tisíce lidí, kteří stáli spořádaně v ulicích před Městským domem a čekali, až na ně dojde řada, a budou moci předat svou kytičku. Jeden pán mi dokonce řekl, že ve špalíru čekal sedmdesát minut. Zejména starší lidé přišli odpoledne do Městského domu, posadili se na židle a poslouchali písničky,“ popsal atmosféru Přidal.

Záplava květin a věnců nebrala konce až do šesti hodin do večera, kdy v sále Městského domu naposledy zhasla světla. „Květiny a dary převážela pohřební služba ve čtyřech plně naložených vozech. Byly umístěny za starou obřadní síň k pomníku obětem první světové války a pamětním deskám obětem druhé světové války,“ upřesnil dále Přidal.

Oblíbený přerovský zpěvák bude zpopelněn a jeho urna bude umístěna v rodinném hrobě na městském hřbitově v Přerově.

„Tím bych chtěl popřít nepravdivé fámy, které se objevily na veřejnosti o údajné koupi drahé rodinné hrobky. Celou mediální kampaň, kterou spustil bulvární tisk po smrti otce, považuje rodina za ostudnou a na těchto informacích není nic pravdivého,“ vyjádřil se syn zesnulého zpěváka Pavel Novák mladší.