„Vše jsem oznámil na policii, ale pátrání zatím nevede k nějakému konkrétnímu výsledku. Bohužel bez zahradní techniky jsme takzvaně nahraní. Pozemek máme pronajatý od města a musíme ho udržovat v provozuschopném stavu. Teď v podstatě začínáme od nuly," svěřil se vedoucí oddílu.

Zájmovému sdružení AMK Kemp Hranice, pod kterým bikrosový oddíl jezdí, nyní vznikly problémy nejen kvůli ukradenému sekacímu zařízení. Z areálu totiž zmizel také přívěsný vozík, na kterém se převážela kola a potřebná technika na jednotlivé závody po republice i Evropě. Celková škoda se vyšplhala na 120 tisíc.

Pavel Křištof, vedoucí hranického bikrosového oddílu.

Pavel Křištof, vedoucí bikrosového oddílu. Foto: DENÍK/Pavel Mašlaň

„Náš oddíl funguje díky příspěvkům města, kraje a na základě členských příspěvků rodičů. Nedovedu si ale představit, že bychom s rodiči skládali desetitisíce na sekací techniku. Tak rychle bychom to dohromady dát nemohli. Než jsme pořídili to, co nám teď někdo ukradl, byla to záležitost několika let. Určitě chceme nějak pokračovat dále, ale bude to těžké," dodal Pavel Křištof.

Zloději tak úplně překazili plány také jedenácti aktivním závodníkům, kteří se těšili na novou sezonu. Právě letos se totiž koná také i mistrovství Evropy v Pardubicích. Nad účastí zástupců Hranic na tomto šampionátu se nyní vznáší velký otazník.

Podezření vedoucího

Pavel Křištof nechce na nikoho ukazovat prstem. Je ale přesvědčený, že na pozemek za Pohostinstvím Na střelnici se vloupaly osoby, které místo dobře znaly.

„Určitě to byl někdo, kdo věděl, kam jde. Věděl, kde jsou schované náhradní díly k technice. Nenechal za sebou žádné stopy. Nejvíce mě mrzí, že zřejmě jde o člověka, se kterým se třeba dobře se známe. Možná se na dřívějších opravách a činnosti podílel," doplnil bývalý profesionální vo­ják.

Pomůžete finančně? Pomůžete dopadnout lumpa?

Rodiče mladých závodníků sice o pomoc žádali několik organizací, ale bez valného výsledku.

„Zkusíme oslovit i městský nebo krajský úřad. Nechceme žádné horentní sumy. Kdyby se ale pár organizací poskládalo, zase bychom mohli fungovat dále. Byli bychom také rádi, kdyby nám nějaká zahradní firma dala slevu na sekací techniku, případně pokud by někdo věnoval nějaký ojetý vozík. Uvítáme jakoukoliv pomoc," poznamenal šestačtyřicetiletý Hraničák.

Podle něj by se nález nyní ztraceného majetku rovnal spíše zázraku.

„Nedělám si žádné iluze, že by se ten majetek našel. Pokud by se ale ozvala osoba s informacemi, díky kterým by se podařilo toho lumpa dopadnout, dali bychom jí pět tisíc korun," uzavřel Pavel Křištof.

Veřejnost může takové informace vedle policie či samotného oddílu adresovat i redakci Přerovského a hranického deníku.