Z nich pak na ulici vyrábí alkoholický nápoj známý pod názvem houba, a ten nabízí ve škole svým vrstevníkům.

Hoch, který natáčení tohoto klipu zjevně považoval za zajímavou zábavu a má v něm také hlavní roli, v té chvíli netušil, na jaký problém si zadělá. O případ, zveřejněný na internetu, se totiž začalo zajímat nejen vedení školy, ale také policie.

„Celou záležitost jsem během dneška řešil. Hoch se k tomuto incidentu doznal. Řekl, že to bylo z jeho hlavy a hodně toho litoval. Sám přiznal, že chyboval a byla to od něj velká klukovina,“ řekl v pondělí ředitel Střední školy technické v Přerově František Šober.

Podle něj je situace o to vážnější, že záběry na videoklipu, které byly k vidění na internetu, jsou nejen z obchodu a přerovských ulic, ale i ze školy. „Na internet tento videozáznam prý zřejmě umístil někdo, kdo se mu chtěl pomstít. To ale nic nemění na tom, že chlapec poškodil pověst školy. Alkohol přece do školy nepatří. To si snad mohl uvědomit,“ zdůraznil ředitel školy.

Hlavním aktérem videoklipu je plnoletý student druhého ročníku z oboru obráběč kovu. „Oznámil mi, že podá žádost o ukončení studia na naší škole,“ dodal ředitel František Šober.

Škola ho však zřejmě na jeho odchodu zdržovat nebude. Student totiž zrovna nepatří mezi premianty. „Studium není jeho nejsilnější stránkou. Chlapec opakuje ročník,“ řekl ředitel školy.

Názory mezi studenty přerovských škol se liší. „Mně to nepřipadá vůbec závažný. My se prostě natáčíme všude a při všem. Je to dnes takový způsob legrace,“ svěřil se v přerovských ulicích šestnáctiletý Honza.

„Já si naopak myslím, že donést do školy alkohol je největší pitomost, jakou může někdo udělat. Za průšvih si proto může sám,“ dodal jeho kamarád, sedmnáctiletý Jirka z Přerova.

O případ se už začala zajímat i policie. „S touto záležitostí jsme byli seznámeni prostřednictvím e-mailu od jednoho z občanů. Případ jsme předali službě kriminální policie a vyšetřování, kde si jej převzal specialista na trestnou činnost spáchanou mládeží. Nyní budeme prověřovat, zda jsou informace pravdivé, a budeme kontaktovat zainteresované osoby. Učinit závěr tohoto případu by bylo zatím předčasné,“ řekla mluvčí přerovské policie Michaela Sedláčková.

Případem se ale bude zabývat také odbor školství Olomouckého kraje, který je zřizovatelem školy.