Městská policie proto začala do ulic vysílat více strážníků, spolupracuje také s obvodním oddělením Policie České republiky.

„U výtržnictví a rušení nočního klidu je většinou těžké odhalit viníka. Důležitější je proto prevence,“ říká vedoucí lipenských strážníků Pavel Maloch. Nejvíce takových případů zaznamenávají strážníci většinou v letních měsících.

„Letos to ale ani po prázdninách neutichlo. Na strážníky, ale také na vedení města se začali obracet lidé, kterým rušení nočního klidu vadilo, stěžovali si také na nepořádek. Zjistili jsme třeba znečištění veřejných prostranství nebo mobiliáře, vyvrácené dopravní značky nebo poškozování majetku,“ shrnuje Maloch.

Za necelý půlrok tak museli strážníci řešit dvacítku přestupků. „Ještě víc je ale těch, o kterých se dozvíme až dodatečně, takže se v počtech řešených případů ani neobjeví,“ doplňuje vrchní strážník.

Každý pátek a sobotu, kdy byla situace v centru města nejhorší, vyráží proto nyní do terénu hned dvě hlídky městských strážníků a jedna z obvodního oddělení policie.

„Toto opatření se vyplatilo. Časté kontroly a větší dozor, mimo jiné i v podnicích, kde se nalévá alkohol, pomohly,“ shrnuje starosta Miloslav Přikryl.

„To, že jsou naši lidé ve městě více vidět, je dobře. Hodláme v zesílených hlídkách pokračovat až do konce roku,“ říká Maloch.