Návštěva filmových představení láká lidi v poslední době čím dál tím méně – jedním z důvodů je cena vstupenky, dalším pak možnost zhlédnout oblíbený film v pohodlí domova na DVD.

Kina se proto snaží pro diváka udělat maximum. „Kromě doprovodných akcí k různým filmům se snažíme přilákat do kin i seniory. Od dubna pro ně budeme každou poslední středu v měsíci promítat představení, a to o půl šesté a v osm večer. Po připomínkách a dohodě s nimi jsme ochotni čas začátku představení změnit,“ řekla provozovatelka přerovského kina Hvězda Alena Šišková.

Kino chce pro důchodce uspořádat dvě představení za výrazně snížené vstupné. „Jako první to bude film Obsluhoval jsem anglického krále. Vstupenka bude stát jen 40 korun,“ uvedla Šišková.

Podle jejích slov chce kino nabídnout divákům v důchodovém věku hlavně filmy, které pohladí po duši. „Bude se jednat o filmy novější i staršího data výroby. Cena vstupenek přitom bude až o polovinu levnější,“ dodala.

Představení pro děti

Přilákat do kin chtějí v Přerově rovněž nejmenší návštěvníky, a to na dětská představení pro školní družiny. „Už o ně projevily zájem například obce Vlkoš, Bochoř nebo Stará Ves,“ uvedla provozovatelka.

Přerovské kino se snaží upoutat i další novinkou. „Chceme promítnout konkrétní film konkrétnímu divákovi na přání. Podmínkou tohoto přání ale je, aby byl film zajímavý i pro ostatní diváky,“ podotkla Šišková.

Výhody pro důchodce

Zvýhodnit cenu vstupného pro důchodce hodlají také v kině Svět v Lipníku nad Bečvou. Senioři tak mají možnost navštívit dopolední uzavřené představení za cenu až o polovinu nižší. Nalákat chtějí také rodiče s dětmi.

„V únoru bychom chtěli vyjít vstříc dětem a na dětských představeních losovat vstupenky. Vítěz slosování by obdržel cenu,“ přiblížila ředitelka Věra Škopová ze Střediska volného času v Lipníku, které provozuje kino Svět.

Zrušili filmový klub

Problém naplnit sál kina Svět mají také v Hranicích, kde museli dokonce kvůli malému počtu zájemců pozastavit činnost zdejšího filmového klubu. „Snažíme se nalákat rodiče s dětmi, a to hlavně snížením vstupného,“ řekla ředitelka Městského kulturního zařízení v Hranicích Helena Votavová.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika