„Kapelu jsme chtěli pozvat už na jaře, ale tehdy nám to nevyšlo. Teď se podařilo skloubit termín s našimi s hody, protože Olympic má další koncert nedaleko od Přerova,“ uvedl ředitel Kulturních a informačních služeb města Rudolf Neuls.

Skupina Olympic zahraje v Přerově léty prověřené hity, které zbožňuje už několik generací. Dá se tedy očekávat velká divácká účast.

„S náhradní variantou vůbec nepočítáme a hrát se bude za každého počasí. Předpovědi jsou nám ale zatím příznivě nakloněny,“ poznamenal Neuls.

Nedělní program Svatovavřineckých hodů se ponese převážně ve folklorním duchu a dopoledne na náměstí T. G. Masaryka bude patřit slavnostnímu průvodu, který projde centrem města.

Průvod zpestří i jezdci na koních

„Průvod bude letos atraktivnější než loni, protože se na něm podílí skupina historického šermu Markus M. Chybět tedy nebudou jezdci na koních a také vystoupení dětí z folklorního souboru Trávníček, které budou dělat stafáž na podiu během slavnostního zahájení za účasti primátora města,“ dodal.

Podstatnou změnou oproti loňsku je, že historická část programu bude v neděli nejen na náměstí T. G. Masaryka a na Horním náměstí, kde se uskuteční velkolepý středověký jarmark, ale i v ulici Na marku.

„Jarmark se koná v neděli od 9 do 18 hodin a účast na něm přislíbilo přes pět desítek stánkařů,“ upřesnil Neuls. Součástí Svatovavřineckých hodů je i takzvaný Den přátelství za účasti delegací partnerských měst, který je naplánován na sobotu.