Důvodem rekonstrukce je především špatný technický stav mostu.

„Asfaltový povrch mostu byl zpuchřelý, nebyl zde dostatečný odvod povrchové vody,“ popsal hlavní důvody rekonstrukce technický manažer lázní Josef Frélich.

„Budou provedeny i opravy dilatačních spár a pročištění některých odtokových svodů pro vodu,“ pokračoval technický manažer lázní.

Opravy se dočkají římsy i spodní části lávky, kde odpadává omítka. V poslední etapě oprav přijde na řadu i estetický vzhled mostu, aby zapadal do rázu lázeňského města.

„V konečné fázi bude opraveno zábradlí a osvětlení lávky,“ doplnil Frélich.

Rekonstrukce pěší lávky by podle odhadu měla trvat zhruba dva měsíce. Vše ale závisí i na počasí.

„Firma, která rekonstrukci provádí je schopna to udělat do Vánoc. Ale když udeří tužší zima, bude se muset rekonstrukce odložit a dokončena bude až na jaře,“ vysvětlil technický manažer lázní.

Lidé se nyní kvůli probíhající rekonstrukci mostu, který spojuje lázeňské město s pravým břehem Bečvy, dostanou do Teplic pouze přes silniční most na Mostní ulici v Hranicích směrem na Teplice nad Bečvou. Změny čekají i lázeňské klienty.

„Klientům, kteří se rozhodli přijet do našich lázní vlakem, doporučujeme vystoupit ve vlakové stanici Hranice na Moravě a do areálu lázní pokračovat autobusem městské hromadné dopravy linkou číslo 2, nebo autobusem směr Soběchleby z autobusového nádraží. Tyto autobusy jedou přímo do areálu lázní. Vzhledem k plánovaným uzavírkám mostní lávky nedoporučujeme pokračovat vlakem až do Teplic nad Bečvou,“ upřesnila marketingová manažerka lázní Yveta Sommerová.

Jak dále uvedla, ze stejného důvodu nedoporučují klientům, kteří se rozhodli přijet autobusem, používat autobusovou zastávku Teplice nad Bečvou, lázně, ale vystoupit na autobusovém nádraží v Hranicích a odtud pokračovat místními autobusovými spoji.