Pokud si chtěl někdo vychutnat poklidnou sobotní procházku lázeňskou kolonádou v Teplicích nad Bečvou, měl smůlu. Nejen na kolonádě se totiž skoro nedalo hnout. Tak velký zájem měli návštěvníci o slavnostní otevírání letošní lázeňské sezóny.

„V podobně velkém duchu pořádáme otevírání sezóny třetím rokem. Hlavními hudebními hvězdami letošního ročníku jsou Sebastian a November 2nd. Jsme rádi, že nám nakonec počasí přeje, že neprší, díky čemuž přišla opravdu velká spousta lidí,“ těšilo obchodní ředitelku Lázní Teplice nad Bečvou Sabinu Kodlovou

Program na kolonádě i přilehlé louce se snažili organizátoři sestavit pro všechny věkové generace.

„Cílem bylo vytvořit akci, na které si přijde na své celá rodina. Vedle hudebního programu tady máme spoustu atrakcí pro děti, představuje se zde dětská léčebna Radost se svými výrobky, nechybí psí agility, soutěž se zdravotními pojišťovnami a samozřejmě ani spousta stánků s občerstvením,“ vyjmenovala Sabina Kodlová.

Právě rodinný charakter akce ocenili i sami návštěvníci.

„Přemýšleli jsme, kam o víkendu vyrazit, a rozhodli jsme se, že vyrazíme sem. Děti se vyblbnou, my si poslechneme muziku. Myslím, že to je fajn,“ svěřila se jedna z návštěvnic Pavla Kováčová.

Podle Sabiny Kodlové přijeli na otevírání sezóny lidé z celé republiky.

„My to sledujeme díky naší soutěži o lázeňský pobyt, při níž vyplňují soutěžící také své bydliště. K naší radosti zjišťujeme, že se sem návštěvníci nesjíždějí jen z Olomoucka, ale opravdu z celé republiky. Dokonce i ze Slovenska,“ prozradila obchodní ředitelka.

Nové procedury i klasika

Co se týče provozu samotných lázní, i tento rok se mohou hosté těšit na novinky.

„Pro letošní sezónu máme opět připravených spoustu nových léčebných pobytů i procedur. Máme zde plynové obálky, připravili jsme suchou masážní vanu a další. Velice populárním stále zůstává polárium Arktika, kde mohou naši klienti podstoupit šokovou léčbu mrazem v -120°C, což je velký adrenalin,“ zmínila Sabina Kodlová.

Lázně Teplice nad Bečvou nabízejí již dlouhodobě léčbu široké škály onemocnění.

„Poskytujeme rehabilitace klientům s onemocněním srdce a cév, pohybového aparátu i nemocí z poruch látkové výměny. Specializujeme se na onemocnění onkologická i na léčbu dětí,“ připomněla obchodní ředitelka.

K vanovým koupelím bývá využívána slavná teplická kyselka. Díky svému vysokému obsahu oxidu uhličitého má vynikající účinky nejen při léčbě srdce a cév nebo pohybového aparátu, ale také u nervových onemocnění a civilizačních chorob, jako je cukrovka či vysoký krevní tlak.

Teplice nad Bečvou jsou jedny z nejstarších moravských lázní, jejichž historie sahá až do roku 1553. V areálu se momentálně nachází šest lázeňských domů.