Pod záštitou Dětského odboru Církve bratrské se totiž do Hranic vrací legoprojekt, unikátní program pro tvořivé děti, který jim činorodým a neotřelým způsobem nabízí nevšedně strávený čas.

Po dobu tří dnů, a to od středy 21. do pátku 23. listopadu vždy odpoledne, je čeká společné budování originálního legoměstečka.

„Projekt se od poloviny tohoto desetiletí v naší zemi uskutečňuje i díky nezištnému daru německého křesťanského sdružení FeG Kinder.,“ informoval o akce jeden z organizátorů Jan Beláň.

V současné době tak mají pořadatelé legoprojektu k dispozici kolem 400 tisíc legokostiček ve více než devadesáti sadách.

A jak to bude celé probíhat? Přihlášené děti si z těchto sad podle vlastního zájmu vyberou ty „své“ a s možnou nápomocí dobrovolných instruktorů vytvoří společné dílo o celkové rozloze 11 metrů čtverečních.

Výsledky své tvořivosti pak v rámci výstavy pro veřejnost představí svým rodičům, prarodičům i všem dalším zájemcům.

„Děti budou moci stavět jak podle přiložených návodů, tak i svobodně podle vlastní fantazie. Rozvíjet svoji představivost i poznání budou pak moci i během několika kratších přestávek věnovaných vybraným biblickým příběhům a jejich poselstvím pro každodenní běžný život,“ popsal průběh Jan Beláň.

Výstava křesťanského humoru

Celá akce proběhne ve dnech od 21. listopadu do 2. prosince v hranické modlitebně Církve bratrské na třídě l. máje.

První tři dny v odpoledních hodinách budou přihlášené děti legoměstečko budovat, výstavy pro veřejnost pak proběhnou v neděli 25. listopadu a během následujícího víkendu, vždy mezi 15. až 18. hodinou.

Pro organizované prohlídky skupin bude po předchozí telefonické domluvě výstava k dispozici po celý pracovní týden od pondělí 26. listopadu.

„Rádi bychom touto cestou vyzvali učitele zdejších základních škol, aby se se svými žáky přišli na výstavu podívat – prohlídku i s přesunem třídy mohou zvládnout během jedné vyučovací hodiny. Pro tento účel kontaktujte organizátory na telefonním čísle 739 685 741,“ vzkázal organizátor.

Na legoprojekt přímo navazuje i výstava křesťanského kresleného humoru západočeského humoristy Pavla Bosmana, která se uskuteční od 3. do 9. prosince ve dvoraně hranického zámku. Vernisáž této výstavy proběhne za účasti autora kreseb v neděli 2. prosince v 19 hodin.

„Podle autorových slov by výstava ráda veřejnosti ukázala, že církev není místem smutku a odříkání, ale především místem radosti, svobody, pravdy a porozumění. Všichni jste i na tuto akci, jež proběhne v čase již adventním, srdečně zváni,“ doplnil za organizátory Jan Beláň.