„Lidé se v poslední době čím dál víc zabývají svým zdravím. V různých časopisech a na internetu přicházejí do styku s informacemi o volně dostupných lécích a dospějí k názoru, že takový lék je pro jeho zdraví neškodný. To ovšem není pravda, ve skutečnosti může i ublížit. My bychom chtěli pacientům poradit, jaké léky mohou užívat najednou,“ vysvětlil vedoucí lékárník Richard Zavřel.

Do lékového centra může přijít prakticky kdokoliv. O radu požádá obsluhu v lékárně. Odborný personál s nimi konzultuje užívání jejich léků a prostřednictvím rad se snaží předejít případným zdravotním komplikacím.

Klienti Lékového informačního centra mohou již půl roku využívat takzvaných lékových karet. Do té si pacienti vyplní veškeré léky a přípravky, které používá, doktořimupak poradí, co je vhodné a s čím by měl raději přestat. Nemocniční centrum postupně rozšiřuje své služby. Nejenže pacient může své problémy probrat s lékařem v oddělené místnosti, od nového roku je možno zdarma zjistit hladinu cukru v krvi a změřit si krevní tlak.

„V případě že naměřené hodnoty jsou nepříznivé, doporučíme klientovi, aby skutečnost oznámil svému ošetřujícímu lékaři a předešel tak případným pozdějším vážnějším komplikacím,“ řekl Zavřel.

Jednou z posledních novinek Lékového informačního centra jsou konzultační dny. Ty se budou během prvního pololetí letošního roku konat každou druhou středu v měsíci. Odborný personál lékárny a lékového infocentra bude připraven zodpovědět veškeré dotazy k danému tématu, a to během celého rozsahu otevírací doby.

„Na odbornou činnost se specializujeme již několik let, abychom byli schopni pacientům poradit v případě jakýchkoliv zdravotních potíží. Nejprve jsme se sice zaměřovali především na zdravotníky, dnes se však věnujeme všem příchozím,“ doplnil lékárník Richard Zavřel.