„Tohle byl už třetí ročník, kdy pořádáme maškarní ples. Ten první ročník byl slabší, loni už bylo masek i lidí více a letos je to ještě lepší. Věřím, že tendence bude stoupat i v příštím roce. Je to jeden z mála nebo možná jediný maškarní ples, který v Hranicích letos byl,“ vyzdvihl Vývoda výjimečnost akce.

Letošní maškarní ples, který navázal na tradici šibřinek, tak pro hranické Sokoly zahájil rok, který bude plný nejrůznějších výročí.

„Letos neslavíme jen sto padesát let od založení Sokola, ale i sto dvacet pět let od založení Sokola v Hranicích. Navíc je sletový rok, což znamená, že ke stopadesátiletému výročí přibude také patnáctý Všesokolský slet. Také my v Hranicích se na tento slet připravujeme. Nacvičují rodiče s dětmi, předškolní děti i žáci,“ přiblížil další událost sokolský starosta Vývoda.

„Jeho“ spolek na začátku června předvede v hranické házenkářské hale několik sletových skladeb.

Po velkém plesu se hned chystal dětský karneval

Sobotní ples trval od osmé hodiny večerní až přibližně do dvou ráno, lidem k tanci hrála a zpívala skupina Sunset.

„V neděli jsme měli ještě dětský maškarní ples, museli jsme tedy všechno uklidit. Lidé, kteří se starají o tento maškarní ples, mají na starost také nedělní dětský karneval,“ upřesnil další plány Vývoda.

V rámci plesů existuje mezi hranickými Sokoly a Aeroklubem Hranice dlouholetá spolupráce. Hlavní důvod je jednoduchý – početnější návštěvnost.

„Na sokolské plesy jsme byli vždycky zvaní, máme tady spoustu kamarádů. Asi před deseti lety jsme se domluvili, že plesy budeme pořádat společně. Zpočátku sem chodilo asi padesát lidí, ale postupně se akce rozrostla. Později jsme se vrátili k tradici šibřinek a maškarních plesů. V tomto duchu tedy pořádáme ples i letos, celkem počtvrté,“ konstatovala plachtařka Jitka Krejčiříková z Aeroklubu Hranice.

Spoluúčast Aeroklubu v Hranicích na tomto plese má zároveň plnit i reprezentativní funkci.

Podle Krejčiříkové je lidí oblečených ve variabilních kostýmech rok od roku více a celý ples se tak nese v trochu jiné a možná i uvolněnější atmosféře než při klasickém bálu.

„Jde o pobavení trochu jiného druhu. Dá se tady taky zatančit, není tady zase takový nával jako třeba na studentských plesech,“ přiblížila Jitka Krejčiříková, jinak také členka plesového výboru za Aeroklub Hranice.