Domeček letos pořádá osm příměstských, jeden pobytový a také myslivecký tábor. Zájem o ně je velký, první nedočkavci se hlásili už začátkem března.

„Některé turnusy máme zcela zaplněné, a jinde nám zbývá už jen pár volných míst,“ informovala ředitelka DDM Hranice Blanka Šturalová.

Na příměstské tábory děti během jednoho týdne ráno docházejí a odpoledne se vracejí domů. Během dne je pro ně pod vedením zkušených vedoucích připraven tematický program a jeden den v týdnu vyrážejí na zajímavý celodenní výlet.

Nezapomenutelné zážitky a nové přátelé mohou děti poznat také na týdenním táboře. Domeček řadu let jezdil na Mraveniště nedaleko Valašské Bystřice. Letos ale chystá změnu.

„Letní tábor tentokrát chystáme v Dětském mlýně ve Vlkovicích. Byli jsme se tam podívat, je to velmi příjemném prostředí přírodního parku Oderské vrchy v blízkosti Fulneku,“ doplnila ředitelka Domečku.

O oblíbenosti táborů svědčí fakt, že spoustu dětí rodiče na tábory přihlašují pravidelně nebo na více turnusů.

„O tábory je čím dál větší zájem, některé děti budou u nás na příměstském táboře trávit dva nebo dokonce i tři týdny. Rodiče jsou rádi, že v době, kdy oni budou v práci, se jejich děti nebudou nudit doma,“ dodala závěrem Blanka Šturalová.