“Je to už třetí ročník předvánočního jarmarku na náměstí,” říká dramaturg MKZ Martin Kapek.

“Bude tady na padesát stánků s nejrůznějším zbožím, několik stánků s punčem, prodávat bude své speciality řeznictví i pekárna.”

Pořadatelé se snažili zajistit prodejce s tradičním sortimentem, ale to není vůbec jednoduché. Kromě toho, že předvánoční jarmarky a trhy jsou v tuto dobu snad ve všech městech, Hranice navíc nemají takovou kupní sílu, aby konkurovaly například Olomouci nebo Brnu.

I z tohoto důvodu je také jarmark pouze dvoudenní. Jeho náplní by mělo být spíše setkávání lidí, než nákupní horečka.

Po oba dny odpoledne se bude také konat na náměstí program. Ve čtvrtek se představí žáci a soubory ZUŠ Hranice, v 17 hodin bude rozsvícen vánoční strom.

Program pak bude pokračovat vystoupením Hranického dětského pěveckého sboru a zakončen koncertem Tomáše Kočka a jeho Orchestru.

V pátek odpoledne bude náměstí patřit ZUŠ Potštát, na kterou naváže Spálovský dixieland. Program pak uzavře Hudecká muzika Franty Kopeckého. “Snažíme se zapojit umělecké soubory z regionu,” vysvětluje Martin Kapek.

“Myslíme si, že jsou kvalitní a že není nutné, aby na našem jarmarku vystupovaly pražské hvězdy. Zcela jistě na vystoupení dětí jejich rodiče a prarodiče přijdou raději.”

Drahotuše zopakují minijarmark

Rozsvícení vánočního stromu připravují i v Drahotuších. Tady se tak stane 7. prosince. Od 16 hodin tady budou vystupovat děti z místní základní školy a součástí akce bude i minijarmark.

“Původně se na této akci prezentovaly pouze výrobky dětí,” říká předsedkyně osadního výboru Vlasta Zapatová.

“Loni jsme poprvé vyzkoušeli doplnění slavnostního rozsvícení stromu na náměstí malým jarmarkem s jiným vánočním sortimentem. Mělo to úspěch, takže v tom budeme letos pokračovat.”

Předvánoční jarmark v Hranicích

ČTVRTEK 2.12.

10.00 – 19.00 Masarykovo náměstí

V odpoledním programu se představí žáci a soubory ZUŠ Hranice

17.00 Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

Projev starostky města Hranic Ing. Radky Ondriašové

17.10 Hranický dětský pěvecký sbor pod vedením sbormistryně Taťany Jonasové
17.45 Tomáš Kočko & Orchestr – koncert

PÁTEK 3.12.

10.00 – 19.00 Masarykovo náměstí

Program: 16.00 Soubor trubačů a Žesťové trio ZUŠ Potštát

16.45 Spálovský dixieland

18.00 Hudecká muzika Franty Kopeckého

Magdalena Gladišová