„První den ve škole se mi líbil. Hodně jsem se těšil a těším se i na zítřek," prozradil novopečený žák I.B Radek Perůtka.

Čerstvý student byl spokojený nejen s celkovým prostředím, ale i s osobou vyučující.

„Paní učitelka se mi taky líbí. Kamarády ve třídě ještě nemám, ale určitě si je najdu," pokračoval.

Třídy však byly plné nejen dětí, ale také rodinných příslušníků, kteří si tento jedinečný okamžik nemohly nechat ujít.

„Jsem tady s vnukem. K nástupu do školy zaujímal takový neutrální postoj. Neskákal z toho do stropu, ale rozhodně se nebál," řekl Pavel Doležal.

Dědeček malého Pavla se vyjádřil také k připravenosti svého vnuka ke studiu.

„Písmenka i čísla pozná, ale myslím, že od toho, aby se opravdu pořádně naučil číst, psát a počítat, je tady právě škola. To je její smysl. Kdyby všechno perfektně uměl už při nástupu do první třídy, pak by se ve škole jen nudil a třeba vyrušoval. To by bylo k ničemu," doplnil.

Právě základní dovednosti, které by si v první třídě měli žáci osvojit, a všechno, co je během následujících deseti měsíců čeká, zmínily ve svých úvodních řečech všechny třídní učitelky. Kromě vyučujících přivítal děti také ředitel školy Radomír Habermann. Pozdravit děti přišlo i vedení hranické radnice.

Poslední, kdo ke všem klukům, ale i odvážným holkám promluvil, byl člen seniorského fotbalového týmu Sk Hranice Marek Vyka. Ten děti pozval k náboru do mládežnického týmu.

„Ti z vás, který by si chtěli zahrát fotbal, vezměte rodiče za ruku, a dotáhněte je za námi na stadión. Vymyslíme společně nějaký zábavný trénink a zahrajeme si," snažil se fotbalista zlákat své potencionální následovníky.

David Král