Po více než čtyřech měsících město sídliště v pondělí oficiálně převzalo. Zbývají poslední drobné úpravy.

„Město dnes sídliště oficiálně převzalo. Hlavní práce jsou hotovy. Mohou se ještě objevit drobné nedodělky a vady, které již však nebrání celkovému užívání stavby," sdělil v pondělí tiskový mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

„Struhlovsko jako takové by tedy mělo být hotové. I kvůli pozdnímu termínu nemůžeme vyloučit, že neproběhnou například ještě nějaké terénní úpravy. Nemělo by se ale již jednat o nic zásadního," doplnil Petr Bakovský.

Práce na Struhlovsku započaly na konci července. Vzhledem k rozsahu vytčených prací neskrývali nad pozdním termínem někteří obyvatelé údiv.

„Překvapilo mě, že se začalo tak pozdě. Blížící se zima nedávala podle mého názoru na práce moc času," myslí si jeden z obyvatel sídliště Josef Č.

„Na to ale, že začali tak pozdě, se to stihlo docela rychle. Ještě jsou zde ale na některých místech vidět nákladní kontejnery či prázdné palety, tak doufám, že všechno bude řádně odklizeno, aby se zde dalo bez problémů jezdit i chodit. Celkově rekonstrukci hodnotím neutrálně," doplnil muž.

Kromě opravy příjezdové cesty či nových chodníků se změny týkají nových parkovacích míst, kontejnerových stání, dětského sportovního hřiště, venkovního mobiliáře či osvětlení.

Město by rádo pokračovalo

Zda bude na Struhlovsku probíhat regenerace i v příštím roce, se rozhodne při schvalování investičního rozpočtu.

Vedení města však na listopadovém zasedání zastupitelstva avizovalo, že by na Struhlovsku rádo pokračovalo.

„Město se bude snažit v revitalizaci sídlišť pokračovat. Budeme žádat o dotaci na druhou etapu regenerace sídliště Nová. U ostatních sídlišť bude záležet na rozpočtu," potvrdil mluvčí města.

„V tuto chvíli tak nemůžeme s jistotou uvést, co se bude ohledně regenerace sídlišť přesně dít. Musíme skutečně počkat až na schválení investičního rozpočtu," uzavřel Petr Bakovský.

Před stanovením investičního rozpočtu je nejprve potřeba schválit rozpočet provozní. Tím se bude zastupitelstvo znovu zabývat v prosinci.

David Král