Plakáty na vylepovacích plochách visí možná ještě teď. Informují zájemce, že po dva dny mohou přijít na náměstí v Hranicích a nakupovat na vánočních trzích. Náměstí ovšem zeje prázdnotou a lidem bohužel nikdo vědět nedal.

„Z naší strany se o žádné pochybení nejedná. Ano, zodpovídáme za vylepovací plochy, ale už nemůžeme zodpovídat za to, jestli se daná akce uskuteční,“ hájí se ředitelka Městského kulturního zařízení Helena Votavová.

Deník zjistil, že náměstí měl na oba dva dny zamluvený Čeněk Berousek, který už v Hranicích připravoval různé trhy několikrát.

„Musím říct, že mě štve, že trhy nejsou. Bohužel z důvodu špatného počasí se dnes nedokázali trhovci ve velké míře do Hranic dostat,“ vysvětloval Čeněk Berousek.

Na otázku, proč nějakým způsobem na plakátech nedal vědět, že se akce nekoná, Berousek odpověděl: „Vylepovací plochy mi nepatří, a proto jsem ani nikde nevylepoval, že se celá akce ruší.“

Vzhledem k tom, že měl zamluvené celé náměstí, věděli o akci také příslušní úředníci na radnici.

„Soukromá osoba měla po oba dny zamluvené náměstí. Dnes se ale osobně dostavila na radnici a akci z důvodu špatného počasí zrušila,“ poznamenal mluvčí radnice Petr Bakovský.