O parkovišti se uvažuje v záplavové zóně dvacetileté vody. Mělo by vzniknout na travnaté ploše vedle řeky Bečvy. V současné době ho realizovat nelze, protože by nebylo v souladu s aktuálním územním plánem. „Náš odbor však předložil několik námětů pro nový územní plán a jeden z nich se týkal i tohoto parkoviště,“ vysvětlila všem přítomným Ivana Zaoralová, vedoucí odboru životního prostředí hranické radnice.

Václav Vlasák ze sousedství vyjádřil svůj podiv nad tím, že bude parkovací plocha tak malá. „Myslel jsem, že tam vznikne osmdesát, sto míst,“ řekl, když se dozvěděl, že projekt počítá jen se 43 místy, z nichž dvě by měla být určena pro zdravotně postižené. „Na tuto lokalitu je to strašně málo,“ dodal Vlasák.

Z osobních zkušeností pak dodal, že jakmile otevře bránu k domu, ve kterém žije a nabízí restaurační služby, začnou lidé na jeho pozemku parkovat jako na veřejném prostranství. Stejným způsobem využívají podle něj řidiči i stání u sousední vodárny.

Lidé, kteří se zúčastnili veřejného projednávání záměru parkoviště u hranického parku, dostali do rukou i jeho projekt

Odpočinková zóna?

Odpočinková zóna, kterou projekt navrhuje, se zase nelíbí Tomáši Nádvorníkovi. Sousedila by totiž s jeho pozemkem.

„Bude se tam scházet a popíjet mládež. K ničemu jinému to sloužit nebude, protože tito lidé se tam scházejí už teď,“ zdůvodnil své obavy a dodal: „A pokud tam chcete budovat odpočinkovou zónu, počítáte tam i s toaletou?“

Ta v projektu není. Přesto budou všechny připomínky, které na veřejném projednávání záměru zazněly, zpracovány do celistvé zprávy a předloženy představitelům města. Ti pak budou rokovat i o tom, zda vjezd na parkoviště zpoplatnit nebo ho nechat řidičům k dispozici zdarma.

„Já jsem klidně pro, aby se tady za hodinu vybíralo pět, deset korun. Jinak hrozí, že se z tohoto místa stane odstavné parkoviště pro lázeňské hosty,“ řekl Vlasák.

Na schůzku dorazila i další podnikatelka, Pavla Rudolfová. Ta vlastní v nedalekém parku tenisové kurty a také řeší problém s odstavnou plochou, která zatím u jejího areálu chybí.

„Tak jako vy žádáte o změnu územního plánu, tak o ni žádám i já. Chtěla bych zřídit u svých kurtů dvanáct až patnáct parkovacích míst,“ prozradila svůj záměr Rudolfová. Parkoviště, zvažované městem, by jí totiž příliš neposloužilo. Rodiče malých tenistů, kteří je na tréninky pouze dovážejí, by nad poplatkem za každé zaparkování asi příliš nejásali. „Navíc i já potřebuji příjezdovou a parkovací plochu. Vozím pytle s antukou a zásobuji bar,“ uzavřela majitelka tenisového areálu.

Lidé, kteří se zúčastnili veřejného projednávání záměru parkoviště u hranického parku, dostali do rukou i jeho projekt