„Lidé sem opravdu chodili s tím, že jim tady schránka chybí. Nejbližší je totiž jinak u Panenky Marie na Komenského ulici nebo u hranického parku. Další možností už byla jedině samotná pošta," potvrdila dotazy obyvatel pracovnice informačního centra v Hranicích Lenka Ličmanová.

S provozem nové schránky je spokojená také starostka Hranic Radka Ondriášová.

„V tomto směru se iniciativy chopil pan Matuška. Vyšlo to z diskuze o tom, čeho je ve městě dostatek a co tady naopak chybí. Řešili jsme dostupnost některých služeb. Z naší strany šlo spíše o takový iniciativní návrh. Pan Matuška se o to zapříčinil nabídkou a jednáním směrem k poště," řekla starostka Hranic.

Také podle slov Jiřího Matušky lidem chyběla poštovní schránka, která se vloni odstranila z jižní strany Masarykova náměstí.

„Občané za mnou chodili s tím, že jim schránka chybí a například zaměstnanci firem, kteří pracují na náměstí, musejí chodit na druhý konec Hranic až k parku, k Bečvě. Od té doby, co se u Staré radnice schránka zrušila, žádná další na náměstí nebyla," zdůvodnil svůj krok Jiří Matuška.

V jednání mu vedle radnice vyšla vstříc také Česká pošta. Hlavním plusem pro ni byl fakt, že za novou schránku, která je umístěna vedle obchodu na severním konci náměstí vedle obchodu s potravinami, nemusí platit žádné poplatky.

„Vzhledem k tomu, že to bylo bezplatně, ničemu se nebránili. Kdyby za to ostatní chtěli nájmy, tak bychom to asi nevyřešili nikdy. Právě povinnost platit nájem totiž dříve poštu od nové schránky odrazoval," uvedl k dohodě s poštou Jiří Matuška.

Podle něj má i v době internetu klasická poštovní schránka stále smysl.

„Každý přístup k internetu nemá a třeba starší lidé s ním úplně bezchybně zacházet neumějí. Navíc si pořád spousta lidí potrpí na klasická přání nebo ručně psaný dopis. Má to pro ně jinou, vyšší hodnotu," dodal Jiří Matuška. (pm)