Poslední tým tabulky držel na hřišti favorita dlouho krok, zlomil ho až vlastní gól

Hranice – Loštice 5:0

Hranice sobotní klání zahájily podle očekávání ofenzivním náporem. Hlavní postavou úvodních minut byl Adam Kušner, který se dral do šance už v první minutě a soupeř ho zastavil až faulem těsně před šestnáctkou. Stejný hráč mohl vzápětí poslat Hranice do vedení, ale centr Pechy v první gól zápasu nepřetavil.

Rozvlnit síť se hranickému kanonýrovi podařilo „až“ v 9. minutě. Za zády stopera si počíhal na třicetimetrový pas Tomáše Čápa a chvilkového zaváhání brankáře Morávka využil v první trefu zápasu.

Vedení Hranických mohl pojistit Ferenc, který se dvakrát ocitl tváří v tvář hostujícímu gólmanovi. Ani jeden jeho pokus však k nelibosti většiny ze 150 diváků gólem neskončil.

Loštice v ofenzivě příliš nebezpečné nebyly, přesto s velkým favoritem dokázaly držet krok. Více ze hry ale měly přeci jen Hranice, jejichž převahu dokumentovala další velká šance Adama Kušnera či nebezpečný přímák Tomáše Čápa. Do kabin se však nakonec šlo za nevyzpytatelného stavu 1:0.

„V první polovině zápasu jsme se jen těžko dostávali do pokutového území. Nějaké šance jsme si sice vypracovali, ale nedokázali jsme je proměnit. Pokud bychom dali druhý gól už v první půli, možná by to pro nás pak bylo jednodušší. Takto soupeř cítil pořád naději,“ řekl po utkání trenér domácích Petr Zatloukal.

Také v průběhu druhého poločasu držely Loštice šanci na překvapivý bodový zisk. Ta narůstala po dalších zahozených příležitostech domácích forvardů. Za vše mluví zkrat Adama Kušnera, který z deseti metrů přestřelil zcela prázdnou bránu.

Vidinu úspěšného výsledku ale pro Loštice oslepil zmíněný vlastenec Milana Dajčara. Dezorientovaný hostující obránce si do vlastní brány srazil Modelského střelu, která mezi tři tyče vůbec nemířila. „Druhým gólem jsme se uklidnili a soupeři jsme už nedali prostor ani možnost na nějaké zdramatizování situace,“ uvedl kouč Zatloukal.

To hostující trenér Jaroslav Vinkler zlomového gólu pochopitelně litoval. „Sedmdesát minut jsme vzdorovali. To, že jsme Hranicím výhru umožnili takovýmto vlastencem, je velká škoda,“ řekl.

Tato situace zřejmě celý zápas rozhodla. Hostující defenziva se pak rozsypala jako domeček z karet. Hranice se naopak pojišťující brankou uvolnily a začaly střílet jeden gól za druhým. V 78. minutě se konečně trefil také neúnavný Ferenc, který měl právě na druhém gólu svého týmu lví podíl.

„Po té vlastní brance jsme prostě rezignovali. Balon jsme už potom nepodrželi ani v záloze, nahrávky šly do autu, neměly adresáta,“ konstatoval trenér Vinkler.

Čtvrtý gól si vychutnal Tomáš Čáp, jehož střela na zadní tyč zamířila přímo do šibenice. Gólman Zdeněk Morávek byl opět zcela bez šance.

O tom, že z Hranic budou hosté odjíždět s pětigólovým debaklem, rozhodl Radim Kundrát. Ten se při jednom z posledních rohů „vyšplhal“ ze všech nejvýše a přesnou hlavičkou zavěsil.

„Očekávali jsme přesně takový obraz hry, který soupeř předváděl. Hrál zodpovědně, s maximálním nasazením a bojovností. Myslím, že se mu to dlouho dařilo a v první půli měl několik slibných protiútoků. Bylo vidět, že rozhodně nebyl odevzdaný. Pro nás to byl těžký zápas, protože zatímco my jsme museli, oni neměli co ztratit,“ uzavřel trenér Hranic Petr Zatloukal.

Statistiky:

Hranice – Loštice 5:0 (1:0)

Góly: 9. Kušner, 75. vlastní Dajčar, 78. Ferenc, 82. Čáp, 86. Kundrát.

150 diváků

Sestavy:

Hranice: Matůšů – Žoch (70. Chrastina), Kundrát, Wojnarovský, Čáp – Modelský, Málek, Bušina (64.Kufa), Pecha – Kušner, Ferenc (78. Pokorný).

Trenér: Petr Zatloukal

Loštice: Morávek – Ďurček, Hejný, Mikeš, Dajčar – Vykydal, Petruška, Hlaváč, Vinkler (69.Másilko) – Pagáč (77. Zbořil), Mi­keš.

Trenér: Jaroslav Vinkler