Aktuální nahrávkou se skupina rozhodla ještě více odpoutat od minulosti spjaté s Citronem.

Díky novým skladbám dokáží hudebníci postavit koncertní playlist, aniž by museli sahat do repertoáru svého předchůdce. Nové skladby Limetall představí jako speciální host aktuálního turné kapely Kabát ke 30 letům existence.

„Před novým albem odešel náš tehdejší bubeník Lukáš Pavlík do Chinaski a na jeho místo usedla výborná bubenice Veronika Mrázová. Ihned se zapojila do skládání a přinesla i úvodní píseň Krutá včela. Tím, že se na skládání podíleli všichni, dokázali jsme docílit větší barevnosti a pestrosti,“ popisuje baskytarista Václav Vlasák.

| Video: Youtube

„Vývoj vidíme i v tom, že se nám podařilo na albu vytvořit čitelný rukopis. Díky němu nás hudební fanoušci poznávají, aniž by znali dotyčnou skladbu,“ dodává.

Spíše než k obracení se do minulosti se muzikanti snažili přijít s aktuálním zvukem a tentokrát nevsadili na producenta, ale na vlastní zkušenosti.

„O takové postavení jsme usilovali dlouho. Udělali jsme čáru za minulostí, vytvořili jsme si vlastní zvuk, máme nové logo i koncertní program. Navíc jsme přišli na to, co je 13. znamení,“ naráží na název alba kytarista Jaroslav Bartoň.

Nové skladby Limetallu zazní i na turné ke 30 letům skupiny Kabát. Kapela v čele s Pepou Vojtkem si Limetall vybrala jako jednoho ze dvou hostů turné.

„Na vystoupení na největších pódiích v zemi připravujeme program, který odlišíme od běžných festivalových vystoupení. Moc nás těší i to, že strávíme čas s muzikanty Kabátu, kteří se netají tím, že je v 80. letech formovala mimojiné i hudba členů Limetallu,“ doplňuje Bartoň. 

| Video: Youtube