Na akci letos přijelo 760 tanečníků, tedy o 200 více než v loňském roce, a přišlo přes 380 návštěvníků. Soutěžilo se ve čtyřech věkových kategoriích a každá věková skupina byla dále rozdělena na taneční styly: discodance, hip hop a showdance.

Diváci tak zhlédli 57 soutěžních choreografií a šest choreografií exhibičních.

V každé věkové kategorii a tanečním stylu se oceňovala první tři místa poháry a diplomy, ostatní soutěžící si odvezli pamětní list.

O pořadí rozhodovala odborná porota, v níž zasedla Nikol Souralová, několikanásobná mistryně ČR ve street show, a vicemistryně ČR v hip hopu malých skupin Veronika Ronzová, jež vystudovala trenérskou a porotcovskou školu II. třídy.

Předsedkyní poroty byla Gloria Hanusová, jež 14 let tancovala na různých jevištích doma i v zahraničí.

„ Atmosféra je tady opravdu skvělá, samozřejmě že se tu objeví i rivalita, ale i tak se děti povzbuzují a fandí si. Tato soutěž nás hodně motivuje a už teď se těšíme na další její ročník,“ uvedla Soňa Svobodová, vedoucí taneční skupiny Static-up z DDM Orlová.

Velkým přínosem pro všechny zúčastněné byl jistě i seminář, na němž vedoucí tanečních souborů od porotců dostávali rady a podněty k zlepšení, konstruktivní kritické postřehy i zaslouženou pochvalu.

A tak se Lipenská hvězda pro soutěžící stává nejen příležitostí k přátelskému setkání s ostatními „na stejné vlně“, ale i podnětnou zkušeností, která dává možnost posunout se dál.

„Pro diváky je to především velká show: krásné kostýmy, hudba, nápadité taneční kreace a hlavně skvělá a přátelská atmosféra. Naše děvčata navíc opět dokázala, že patří k nejlepším tanečnicím, a jsme na ně opravdu pyšní.“, říká Zuzka Stejskalíková z lipnického Střediska volného času, které je pořadatelem této hojně navštěvované a mezi dětmi a mládeží velmi oblíbené akce.