Na několik hodin se kvůli tomu v úterý 10. března v podvečer uzavře úsek frekventované silnice I/47 v Lipnické ulici v Přerově.

„V souvislosti s nehodou provádíme rozsáhlé prověřování, jehož cílem je objasnit veškeré okolnosti a přesné příčiny tragédie. Provedená prověrka na místě neštěstí má upřesnit údaje, důležité pro další postup v trestním řízení,“ řekla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Na základě výsledků prověrky podle ní policejní komisař rozhodne o dalších nezbytných úkonech.

„Časový horizont skončení případu nyní není možné přesně určit, ale bude se pohybovat v řádech měsíců,“ dodala.

Komunikace I/47 se uzavře 10. března přibližně od šesti hodin večer do půl desáté, a to v obou směrech.

„Policisté budou po dobu nezbytně nutnou navádět projíždějící auta na objízdné trasy,“ shrnula Miluše Zajícová.

Od dubna maximálně padesát

Tragická nehoda se stala 14. září loňského roku ve večerních hodinách. Dívky ve věku čtrnáct a patnáct let se snažily společně se dvěma chlapci přeběhnout přes frekventovanou cestu v Lipnické ulici, a to poblíž místa, kterému se lidově říká „myší díra“. Zkratku běžně využívají lidé, kteří se potřebují dostat z Předmostí ke Kauflandu nebo na výstaviště.

Zatímco jejich kamarádi jen o vlásek unikli a dostali se v bezpečí na opačnou stranu, dívky to štěstí neměly. Smetl je projíždějící vůz Škoda Octavia, za jehož volantem seděl šestatřicetiletý řidič. Podle policie nebyl pod vlivem alkoholu ani návykových látek.

Bezprostředně po tragédii se rozvířila debata o bezpečnosti tohoto úseku, která urychlila některá dopravní opatření.

„Od března došlo na silnici k omezení rychlosti jízdy z 90 kilometrů na 70 kilometrů v hodině. Od poloviny dubna se chystá trvalé dopravní značení a řidiči budou moci v úseku projíždět pouze rychlostí 50 kilometrů,“ upřesnil již dříve radní pro dopravu Tomáš Navrátil. (ANO)

Na tragickou nehodu zareagoval také Klub českých turistů změnou značení, které chodce navádělo jít nebezpečným úsekem. Turisté rozhodli o přeložení trasy.