Kompletně nový vzhled získaly přechody pro chodce na Komenského sadech u hřbitova a na ulici Neffova u místního supermarketu.

„Práce se prováděly od osmého srpna do druhého září. Celkem město do přechodů investovalo dvě stě třicet tisíc korun. Olomoucký kraj přispěl částkou pětapadesát tisíc,“ uvedla vedoucí Odboru školství a kultury Lucie Žídková.

Novinkou na silnicích je od září zvýrazněné vodorovné značení, které je z důvodu plánované opravy zatím jen nastříkáno barvou, v budoucnu se však plánuje zavedení nové technologie.

„Po opravě bude toto značení provedeno technologií termoplast, čímž vznikne optický prostorový klam překážky na vozovce,” vysvětlila Žídková. Na silnici vznikly i nové dopravní značky a osvětlení.

„V loňském roce byl osvětlen a vyznačen přechod u školy Sluníčko a v minulosti pak i přechod na velmi frekventované silnici Osecká a podle statistik se vždy ukázalo, že nehod je méně a chodci jsou více v bezpečí,” podotkl velitel městských strážníků Pavel Maloch.

Snížit kriminalitu ve městě by mělo i nové osvětlení v areálu Střediska volného času, které se zde v současné době buduje.

„Jedná se o umístění pěti sloupů venkovního osvětlení v prostoru mezi hřištěm a parkovištěm. Investice bude celkem sto dvacet pět tisíc korun. Od Ministerstva vnitra jsme na tuto akci obdrželi dotaci ve výši sto dva tisíc,“ uzavřela Žídková. (svr)