Lipník nad Bečvou mění organizaci dopravy ve vnitřní části města postupně od doby, kdy byl vybudován obchvat. V roce 2014 vznikl u pošty kruhový rondel, který spojil ulice Komenského, Hranická a Smetanova, čímž se výrazně zjednodušila doprava.

Velkým ulehčením je také odklonění těžké nákladní dopravy nad 12 tun mimo hradební okruh v centru města.

„Dalším krokem je zobousměrnění ulice Piaristická, tak aby se řidiči dostali z ulic Souhradní a Bratrská ke křižovatce u Lidlu," potvrdil starosta Miloslav Přikryl. Kromě zjednodušení dopravy starosta očekává, že se zmenší počet aut projíždějící historickým jádrem města.

Piaristická ulice vede od kruháče z ulice Osecká prvním výjezdem několik metrů po odbočku do ulice Souhradní, která je zhruba naproti synagoze. Možnost projet tento úsek opačným směrem a pokračovat například od Přerova ocení zřejmě nejvíce lidé, kteří bydlí na nedalekém sídlišti Zahradní.

V srpnu by se mohlo začít

Stavební akce by se měla realizovat v druhé polovině roku.

„Musíme ještě vypracovat dokumentaci pro stavení povolení, takže očekávám, že v srpnu či září bychom mohli začít," doplnil starosta s tím, že město již má souhlas Olomouckého kraje, Správy silnic Olomouckého kraje i dopravního inspektorátu. Náklady spojené se stavbou pokryje město ze svého rozpočtu.

Vedení města má v plánu další projekty, kterými bude pokračovat ve změnách organizace dopravní situace.

„Na příští rok připravujeme propojení ulice Bratrská s ulicí Osecká u sokolovny," zmínil starosta lokalitu, kterou se dnes autem nedá projet. „Snažíme se komunikace upravovat postupně a logicky v ucelených blocích tak, aby to vedlo ke zjednodušení a zklidnění dopravy," uzavřel Miloslav Přikryl.