„Na jeden celodenní výlet se lidé mohou vypravit do Lipníka nad Bečvou. Dopoledne si projít město s průvodcem, vystoupat na věž kostela sv. Jakuba a pokochat se pohledem na město a Moravskou bránu z výšky, svézt se autovláčkem na Helfštýn a odpoledne se zúčastnit slavnosti na nádvoří zámku,“ láká zájemce Magdalena Gladišová, tisková mluvčí Lipníku nad Bečvou.

Na nádvoří zámku se od 17 hodin představí taneční orchestr Leopardi ze ZUŠ A. Dvořáka, cimbálová muzika také ze ZUŠ A. Dvořáka, malé Mažoretečky, taneční skupiny Greatčata „B“ a Great junior.

Lidé také mohou shlédnout představení loutkového divadélka Tilia s pohádkou, které letos hostuje v lipenské zvonici. Následovat bude vystoupení skupiny ABBA revival z Hranic a na den uzavře oblíbená a efektní OHŇOVÁ SHOW skupiny Historika.

„Letošní ročník Jarního otvírání Moravské brány bude okořeněn předáváním ocenění v oblasti kultury a sportu. V kategorii dětí a mládeže do 19 let budou uděleny tituly Sportocec roku 2008 a Talent roku 2008, budou oceněni senioři za celoživotní zásluhy v oblasti kultury a sportu i mimořádné počiny ve zvláštních kategoriích,“ dodala Gladišová.

Slavnostní vyhlašování bude doplněno vystoupeními oceněných dětí, v prostoru zámeckého parku budou vystaveny fotografie jednoho z oceněných talentů – Davida Rychtara.