„Od září 2006 se na této křižovatce stalo třicet pět dopravních nehod, při nich dva lidé zemřeli a sedm bylo těžce zraněno,“ uvedla tisková mluvčí lipnické radnice Magdalena Gladišová. Jak doplnila, největším problémem nové křižovatky byly závady v dopravním značení, omezení rozhledu a riziko psychologické přednosti.

O odstranění rizik na nebezpečné křižovatce Na Horecku v Lipníku nad Bečvou jednali v těchto dnech zástupci z Centra dopravního výzkumu v Brně (CDV) na Městském úřadě v Lipníku nad Bečvou. Na schůzi byli navrženy dvě varianty řešení, které se týkali nového dopravního značení, nebo vybudování okružní křižovatky.

„Vzhledem k nutnosti rychlého řešení bude křižovatka nově označena. Na to ale musí být zpracována projektová dokumentace, kterou zajistí neprodleně investor stavby Ředitelství silnic a dálnic Olomouc,“ informovala Gladišová. Nové značení musí být instalováno do doby dokončení rekonstrukce mostu nad železniční tratí v ulici Na Horecku v Lipníku, tedy do konce letošního roku.

Za nejvhodnější řešení však CDV Brno, Olomoucký kraj a město Lipník nad Bečvou považují kruhový objezd.