On-line web kameru s přenosem na internetové stránky však v současné době neprovozuje žádné z měst na Přerovsku. „Tuto kameru nemáme, ani o jejím provozování neuvažujeme. Město má pouze kamerový systém. Ten však není veřejně přístupný. Slouží k monitorování dění ve městě městským strážníkům,“ uvedl mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

On-line web kameru neprovozují ani v Hranicích. „Tuto službu zatím na webových stránkách města neposkytujeme a ani jsme o ní neuvažovali,“ informoval mluvčí hranické radnice Petr Bakovský. Z web kamery není v přímém přenosu snímán ani Kojetín. „Vedou se spíše diskuze ohledně zřízení kamerového systému pro městskou policii, ovšem ten je hodně nákladnou investici,“ vysvětlil kojetínský místostarosta Jiří Šírek.

Lipník si sice v přímém přenosu uživatelé internetu prohlédnou, ale tato iniciativa nevzešla z města. „On-line pohled na lipnické náměstí je na internetových stránkách k vidění non stop, ale tyto stránky neprovozuje město, nýbrž místní soukromá firma,“ potvrdila mluvčí lipnické radnice Magdalena Gladišová.

Jediným městem v přerovském regionu, které zvažuje z web kamery v přímém přenosu přenášet pohled na svá zákoutí na internetové stránky, je Tovačov. „Právě na tom pracujeme. Web kameru už máme nainstalovanou na zkušební provoz na zdejším náměstí. Přenesení snímaného místa na internet je však trochu složitější, a proto se tím nyní zabývá webmaster. Prostřednictvím kamery chceme umožnit nahlédnout uživatelům internetu do našeho města, ale zároveň si od tohoto kroku slibujeme, že preventivně zapůsobíme na pachatele různých přestupků. Ti se tak ocitnou pod neustálou vizuální kontrolou a podle toho se snad budou také chovat,“ sdělil starosta Tovačova Leon Bouchal.