Nejvíce postiženou obcí byl Týn nad Bečvou a nedaleká Lhota, kde se kvůli přívalovému dešti ucpala propustka místního potoka, který se následně rozlil na silnici a do okolních zahrad. Po příjezdu na místo hasiči propustku vyčistili a potok se začal vracet do svého přirozeného koryta.

„Hasiči zde řešili zde také spadlý strom na dráty elektrického vedení a čerpání vody z několika zatopených sklepů. Na místě pomáhaly jednotky sboru dobrovolných hasičů z Týna nad Bečvou a Lipníka nad Bečvou. Situace se uklidnila po 19. hodině,“ sdělila mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová.

Ilustrační foto
Přerov se nevzdává. Spor o ligu hokejových juniorů půjde k soudu

Živly řádily také na Prostějovsku. „Kolem 20. hodiny vyjížděli hasiči například do Čelčic, kde odstraňovali spadlý strom. Při událostech zasahovaly také jednotky dobrovolných hasičů. V Seloutkách a Určicích odčerpávaly vodu ze zatopeného sklepa,” informovala mluvčí hasičů.

Na velmi silné bouřky upozorňuje výstraha Českého hydrometeorologického ústavu také dnes odpoledne a večer. Mohou přijít velmi silné bouřky s přívalovými dešti s kroupami a prudkými nárazy větru. Ty mohou lámat větve a vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky.

„Lidé by si měli zabezpečit okna, dveře, skleníky a volně položené předměty, nevstupovat ani nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Při řízení vozidla v bouřce je třeba snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ doporučila Lucie Balážová.

Na místě původních zpustlých rybníků vzniklo harmonické zákoutí a prostředí pro život mnoha živočichů
V Dřevohosticích přibyly tři nové vodní plochy