Registrace turistů proběhne od 9 do 10.30 hodin ve dvoře Základní školy v Předmostí. „Pochod vede naučnou stezkou, která prezentuje nejen slavnou pravěkou historii předmostské lokality, ale nezapomíná ani na přírodní nálezy včetně geologického složení,“ informoval ředitel z pořádající ZŠ J. A. Komenského v Předmostí Vladimír Peška.

Stezka začíná u donedávna jediné připomínky pravěkých nálezů – u skulptury Sonda do pravěku. Jejím druhým zastavením je Památník lovců mamutů. Ten byl vybudován teprve v loňském roce. Jedná se o unikát, v němž jsou archeologické nálezy prezentovány přímo v terénu.

Odtud bude pochod pokračovat k Bludnému balvanu na Skalce, přes Hradisko a školní alej kolem přírodního amfiteátru na školní kopec, kolem okraje rokle až na Čekyňský kopec. Odtud se stezka stáčí přes Vinary a Popovice zpět k Předmostí, kde končí u malého školního muzea lovců mamutů Základní školy J. A. Komenského.

Stezka měří zhruba 9 kilometrů, celkové převýšení je asi 82 metrů. Trasa, vedená lehkým terénem, je značena modrými značkami a barevnými šlápotami na zemi.

Na trase budou dvě stanoviště – takzvaná loviště, kde se mohou děti i jejich rodiče zapojit do různých her a soutěží. Na školním kopci bude zajištěno občerstvení. Účastníci pochodu obdrží průvodce naučnou stezkou, kalendáře a perník ve tvaru mamuta, stopy či Venuše.

Loňského pochodu Po stopách lovců mamutů se zúčastnil rekordní počet turistů. Organizátoři zaznamenali více než 1200 lidí.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika