„Já jsem se těšil už odmala," křikne pětiletý Adam z Velké. V sobotu se konečně dočkal, stejně jako celá plejáda jeho vrstevníků. Ski areál Potštát naplno odstartoval zimní sezonu a s ní také pravidelnou lyžařskou školu.

I když v tomto případě by se dalo hovořit spíše o školce. Dlouhá řada z těch nejmenších, kteří ve středisku možná vůbec poprvé vyzkoušeli lyžařské vázání, ještě školního věku nedosáhla.

„Tyhle děti se ještě ráno neudržely na lyžích, teď sjedou celý kopec," potvrdil k jejich rychlým pokrokům během čtyřhodinového výcviku instruktor Martin Weiss.

Pro začínající lyžaře, kterým na malé sjezdovce stále dost času zabere čištění kombinézy od sněhu, to samozřejmě není konečná.

Pokud počasí dovolí a dostatek bílé pokrývky zůstane na svazích i v příštích dnech, budou kurzy lyžařské školy pokračovat také nadcházející dva víkendy, případně se po odmlce pofrčí na svahu ještě o něco později.

Jestliže desítky či možná stovky pádů malé natěšené „Herminátory" neodradí, mohou z Adama i jeho kamarádů co nevidět vyrůst opravdu zdatní lyžaři.