I když sobotní teploty sahaly až k dvaceti jedna stupňům pod nulou, početná skupina dětí různé věkové kategorie poskakovala v lyžařském areálu a rozdělovala se do družstev. Nemohly se dočkat, až se naučí lyžovat nebo jezdit na snowboardu.

„Lyžařská škola se obnovila v roce 1994, některé ročníky se kvůli nedostatku sněhu musely vynechat, například loni, ale letos nám počasí opravdu přeje," uvedla jedna z provozovatelů areálu Petra Konečná.

Díky sponzorským finančním i hmotným darům se provozovatelé Ski areálu Potštát nemusejí v dalších letech obávat nedostatku sněhu.

„Letos se nám podařilo získat zasněžovací dělo, v podstatě nám stačí vhodná teplota a dostatek vody v potoce," uzavřela s úsměvem provozovatelka

O výuku lyžování je každý rok veliký zájem, do letošního ročníku se zapsalo padesát dětí, z toho čtyři se budou učit jezdit na snowboardu.

„Přihlásily se děti různého věku, od šesti do dvanácti let, někteří se budou teprve učit postavit na lyže, jsou tu však i zájemci, kteří se vrací každoročně a zdokonalují své dovednosti," podotkla Petra Konečná.

Malé lyžaře na výuku doveze každý den autobus z Hranic.

Na podmínky si nemůže nikdo stěžovat, na sjezdovce leží až 40 centimetrů technického a zhruba 15 centimetrů čerstvého sněhu ještě připadlo.

„Díky mrazům se nám podařilo rozšířit stávající sjezdovku, takže máme zasněžený širší pruh," prozradila provozovatelka areálu.

Program lyžařské školy je rozložený do tří víkendů, vždy po dvou dnech.

„První den je vždy náročnější, děti se musejí rozdělit do jednotlivých družstev, začátečníci si vyzkouší odrážení na lyžích po jedné noze, pokročilí půjdou na vlek a zkusí si sjezd," dodala Petra Konečná.

O přestávkách mají děti možnost odpočívat v chatě a zahřát se horkým čajem.

Závěrečný den čeká na malé lyžaře karneval a soutěž o pět nejhezčích masek nebo závody na lyžích. V průběhu školy se děti mohou zúčastnit soutěže o nejhezčí obrázek.

Sedmiletý Jakub Malík z Hranic je na lyžařské školičce poprvé. „Je mi zima, ale líbí se mi tu, těším se, že se naučím lyžovat," řekl.