Až na pár let, kdy v areálu nebyl žádný sníh, se každoročně tří lyžařských víkendů účastní děti z Hranic a okolí, občas k nám zavítají i děti z Brna, Opavy, Olomouce a dalších míst. Letos se přihlásilo 70 dětí, závodů se zúčastnilo šedesát soutěžících.

Letošní ukončení probíhalo podobně jako každý rok.

„Rej masek, které musí být takové, aby děti mohly vyjet na vleku, vyhodnocení pěti nejkrásnějších, závody ve slalomu, na které děti poctivě trénovaly a vyhlášení vítězů,“ uvedla Petra Konečná ze Ski klub Hranice, který areál provozuje. Vše celý den za velké podpory rodičů a dalších příbuzných, kteří přišli fandit. Atmosféra byla skvělá, soutěživost dětí velká. Vítězi v kategorii předžáci se stali Kateřina Kavanová - 1. místo, Štěpán Piešťanský - 2. místo a Antonín Havran - 3. místo. V kategorii žáci se na první místo probojovala Tereza Zabloudilová, na druhém skončila Tereza Kubátová a třetí dojel Matěj Kavan. V závodech snowboardistů bodovaly Eva Hotařová na 1. místě, na místě druhém Simona Hertlová a třetí místo obsadila Karolína Peperniková.

Diplom a drobné ceny za masky si odnesli Aneta Pajdlová, Štěpán Piešťanský, Natálie Landigová, Martin Ševčík a Matěj Randýsek. Další oceňovanou kategorií je malování obrázků, které jsou po celou další sezonu vyvěšeny v chatě. Letošní vítězové jsou Lukáš Bialek, Tereza Zabloudilová a Natálie Landigová.

„Velké poděkování patří všem instruktorům, kteří s velkou trpělivostí, úsměvem a téměř vždy dobrou náladou neustále zvedají, pomáhají a vysvětlují, jak správně ovládat lyže, aby byla jízda po sjezdovce bezpečná a zároveň děti bavila. A stejně velké poděkování patří týmu Vaška Boráně, kteří se zasloužili o to, že jsme měli kopec zasněžený a urolbovaný a nachystaný pro učení dětí,“ doplnila Petra Konečná. Neméně důležité je i zázemí v chatě, kde obsluha pro děti připravuje čaj, pro zmrzlé rodiče je nachystáno vždy něco na zahřátí a je možnost si koupit i lehké občerstvení.

Ukončením školičky provoz areálu na Potštátě nekončí, naopak – již tuto sobotu se konají veřejné závody pro děti i dospělé.

„ O jarních prázdninách budeme mít areál v provozu od 9 do 16 hodin každý den. Navíc na Valentýna bude speciální akce, dále se můžete těšit na zabijačku, závody pro školní děti Přebor škol a na ukončení sezony bude Splash party,“ dodala.

Informace jsou průběžně aktualizovány na www.skipotstat.cz a na facebooku