„Sněžit začalo až v neděli kolem desáté hodiny dopoledne, ale připadlo jen pár centimetrů a sjezdovky na Červenohorském sedle jsou v hrozném stavu. Sobotní vítr totiž sníh načechraný lyžaři odvál do lesa,“ řekl Marek Formánek z Horské služby Jeseníky.

Na Ovčárně do včerejšího odpoledne nespadla ani vločka, protože fronta postupující od severovýchodu šikmo k jihu tam ještě nedorazila. Povrch sjezdovek je umrzlý, což platí i o střediscích, kde na svazích leží umělý sníh.

„Už by to opravdu chtělo pořádný příděl sněhu, ten umělý nás od začátku sezony stál milion korun,“ řekl vlekař z Branné Rostislav Procházka Návštěvnost byla ve všech střediscích včera slabá, lyžaři zřejmě pod vlivem varování meteorologů před náledím zůstali raději doma.

Pokud to teplota dovolila, vlekaři dál zasněžovali. „Podařilo se nám opravit všechna vydřená místa, která návštěvníci kritizovali. Myslím, že teď máme dostatek sněhu na celou sezonu, zatím ale jen na modré sjezdovce. V pondělí spustíme ještě lanový dětský vlek a snad do týdne by mohla být v provozu i restaurace. Její otevření vázne jen na rozborech vody zadaných před měsícem,“ řekl šéf nově otevřeného areálu na Přemyslově nedaleko Loučné nad Desnou Jaroslav Podzimek.

Silničáři měli plné ruce práce už hodinu po sobotní půlnoci, kdy začalo mrholit a silnice pokryla ledovka.

„Řidiči se od té doby ještě nezastavili, jen je ráno vystřídala nová směna. Všechny mechanismy máme v terénu, takový frmol jsme měli naposledy v listopadu,“ řekl dispečer šumperských silničářů Ludvík Kapusta.

Dodal, že Jesenicku se noční omrzač vyhnul, frontu totiž zastavily kopce. V neděli kolem desáté hodiny začal i na Jesenicku padat mokrý sníh. Na námrazu platil chemický posyp, po kterém zůstaly včera na silnicích I. a II. třídy zbytky sněhové kaše.

Na silnicích udržovaných inertním posypem ležela včera ujetá vrstva sněhu. „Pro nás je lepší, když sněží, protože řidiči mají aspoň jasno, po čem jedou,“ řekl Kapusta.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika