Na takovou sněhovou nadílku jako je na horách nyní čekali loni vlekaři téměř do Silvestra.

První návštěvníky tak přivítá v sobotu ráno například Ski areál Razula, Kohútka či areál v soláňském sedle. Na lyžaře navíc většinou čekají i dočasně snížené ceny permanentek.

Na svahu u hotelu Horal je už 35 centimetrů sněhu, podle meteorologů má navíc sněžení ve Velkých Karlovicích pokračovat.

"Jsme připraveni i sjezdovku zasněžovat, stačí když bude v noci trochu mrznout," řekl vedoucí Ski areálu Razula Leo Bača. Sjezdovka bude připravena i pro večerní lyžování. Cena permanentek bude o 50 procent nižší než obvykle, celodenní permanentka přijde na 100 korun, půldenní a večerní na 50 korun. Do Velkých Karlovic mohou o víkendu vyrazit i první běžkaři. Upravena bude osmikilometrová trasa od kempu Machůzky až po sjezdovku u hotelu Horal.

Třistametrovou sjezdovku otevře také lyžařský areál v soláňském sedle, v provozu bude i dětské lano. Provozovatel střediska Marek Cimala řekl, že i tam mohou lidé využít zahajovacích dvacetiprocentních slev. "Uvidíme, jak budou připraveny trasy pro běžkaře. Záleží hlavně na počasí. Na hřebenech ale hodně fouká," podotkl Cimala.

První návštěvníky o víkendu přivítá také středisko na Kohútce na hřebeni Javorníků. Podle provozovatele Josefa Kocurka bude od soboty v provozu jeden vlek ze sedmi. "Strašně tady ale vyfukuje, tak vidíme, jak první víkend dopadne," doplnil.