Hranický kameraman Vlastimil Mach byl s v afghánském Lógaru s vojáky už po několikáté a pokaždé z jeho působení vznikl zajímavý dokument. „Ani tento poslední pobyt není výjimkou. V Brně na veletrhu jsem představil zatím nedodělanou pracovní verzi,“ uvedl Mach.

V dokumentu je zachycen život jedné jednotky po dobu jejího působení v oblasti. Vojáci se díky promítání filmu mohli zase ve vzpomínkách vrátit ke svému poslednímu zahraničnímu účinkování.

Veletrh IDET je jedním z největších světových přehlídek obranných technologií ve střední a východní Evropě. Vystavovatelé z přibližně třiceti zemí zde představují své produkty zahraničním armádním delegacím a odborníkům z celého světa. V naší republice se stal významnou společenskou událostí a v roce 2005 dokonce největším veletrhem v oboru v celé Evropě.

V Brně se letos konal jeho už jedenáctý ročník. Veletrh se koná v liché roky a i při posledním z nich se prezentoval hranický kameraman svým filmem.

„Tenkrát šlo o film, který byl sestaven ze tří mých pobytů u jednotky,“ doplnil Vlastimil Mach. Veřejnost jej měla možnost zhlédnout buď v Zámeckém klubu v Hranicích nebo na obrazovkách přerovské a hranické kabelové televize. (zem)


Hranický deník|Propagujte i svojí stránku