Zastupitel Vladimír Puchalský z koalice Společně pro Přerov (SpP) chtěl vyjmout z hlasování o úvěru pasáž o koupi příjezdové komunikace a navrhoval jednat o každém bodu jednotlivě. Jeho protinávrh ale způsobil, že zastupitelé nakonec málem nevěděli, o čem budou hlasovat.

I přes zmatený výklad toho, co je návrh a co protinávrh, nakonec záměr na poskytnutí úvěru prošel. Pro zvedla ruku většina z přítomných zastupitelů. Z padesátimilionového úvěru hodlá město financovat koupi budovy Chemoprojektu, o jejímž zachování se v minulosti vedly bouřlivé diskuse.

Koupě tohoto objektu bude stát 22 milionů korun a podle primátora Jiřího Lajtocha (ČSSD) zatím město nemá jasnou představu o jeho využití. Zaplatit budovu Chemoprojektu ale nikomu z přítomných nevadilo.

Mnohem méně stravitelným soustem bylo však pro některé zastupitele financování příjezdové komunikace k Meoptě za téměř 16 milionů korun. „Materiál je připraven chaoticky a není z něj jasné, na co budou peníze přesně použity,“ kritizoval záměr například zastupitel Vladimír Puchalský (SpP).

Jeho stranický kolega Richard Šlechta zase navrhoval, aby se peníze na koupi přístupové cesty do Meopty raději investovaly do stavby domova důchodců.

Obavy o financování domova důchodců v Přerově vyjádřila i zastupitelka za KSČM Ludmila Tomaníková. „Chceme být informováni o zadluženosti města a vědět, jestli nebude potřeba si vzít na stavbu domova důchodců další úvěr,“ řekla.

Zastupitele také zajímalo, na co se použijí zbývající peníze z padesátimilionového úvěru. „Zastupitelstvu budou předkládány jednotlivé návrhy na postupné čerpání tohoto úvěru,“ uklidnil jejich obavy náměstek primátora Josef Kulíšek (ODS).

Ten také obhajoval investici na stavbu příjezdové komunikace pro Meoptu. „Jakmile bude stavba komunikace schválena, uvolní společnost Meopta finance na zbudování parkoviště pro zhruba osm desítek aut, které je v této lokalitě nezbytné. Firma chce navíc rozšiřovat výrobu a přislíbila vytvoření nových sedmi set pracovních míst, “ informoval přítomné další ze zastupitelů za ODS Zdeněk Boháč.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika